603 564 243
Menu

Velikonoční hlídání dětí ve firmách

Velikonoční hlídáníHody, hody do provody,
dejte vejce malovaný,
nedáte-li malovaný,
dejte aspoň bílý,
slepička vám snese jiný.

To letos budou chlapci zpívat o Velikonočním pondělí 22. dubna 2019.

A jak to, že do provody? Slovo provoda „provodní neděle“ znamenalo první neděle Velikonoční. Křesťané po celém světě v tuto neděli oslavují vzkříšení Ježíše Krista. S tím je spojená celá řada tradic, které se v různé míře dochovaly až dodnes.

Velikonoce dnes slaví mnoho lidí jako začátek jara. Připadají na první neděli po prvním jarním úplňku. Letos bude Velikonoční neděle 21. dubna. Školáci si velikonočního volna užívají již od čtvrtka 18. dubna do pondělí 22. dubna.

Pátek a pondělí jsou státním svátkem. Ale ve čtvrtek mají děti volno a většina rodičů musí do práce. Nás velmi těší, že mnohé firmy na své zaměstnance myslí, a pomáhají jim postarat se o děti. I my letos zajišťujeme program pro děti v řadě firem.

Na co se mohou děti s námi těšit?

Ve firmě vykouzlíme dětský koutek s hračkami, stavebnicemi, knihami a relaxační zónou. 

Děti budou vyrábět věci s jarní a velikonoční tematikou.

  • Z barevných papírů a šablon větviček, květin a zvířátek budou vytvářet dekorace.
  • Z papírové tašky si vyrobí velikonočního zajíce.
  • Letos jsme také zařadili novinku – výrobky ze samotvrdnoucí modelíny Jumping Clay. Tato hmota je určena, jak pro alergiky, tak pro celiaky. Je nadýchaná a příjemná na dotek a je ideální pro 3D tvoření.

S dětmi si budeme také povídat o Velikonočních tradicích, odpočívat, číst si a nebudou chybět ani sportovní aktivity podle možností každé firmy.

Takhle vypadaly Velikonoce ve firmách loni:

 

Komentáře