0
Menu

Velikonoční tvoření: skvělá relaxace a zábava

Termín Velikonoc: čtvrtek 6. dubna – pondělí 10. dubna 2023

Velikonoční workshopy se nejčastěji organizují v období od cca 14 dnů před Velikonocemi až po Zelený čtvrtek. Ale pokud chcete velikonoční workshop v lednu nebo v červenci, není žádný problém. 🙂

Velikonoční tvoření pro dospělé

Velikonoční workshop koncipujeme jako komunitní akci, kde si účastníci povídají a sdílejí své pracovní i soukromé záležitosti, na které není v běžném provozu čas. 

Jaké jsou benefity kreativních workshopů? 

✔ Účastníci si vyrobí krásné dekorace.

✔ Lidé načerpají energii a zbaví se stresu. Při tvoření rukama si může hlava odpočinout. Zaměřujeme se na přítomný okamžik.

✔ V tomto stavu se uvolní bloky, které člověk v hlavě má a rodí se ty nejlepší nápady. 

Kraslice

Z vyfouklých vajíček tvoříme kraslice k zavěšení na větvičky, do věnců, jako zápichy apod.

Květinové dekorace na stůl

Tvoříme jarní a velikonoční dekorace s využitím sezonních či sušených květin, vaječných skořápek, přírodnin a různých tematických přízdob. Výsledkem je dekorace na stůl v truhlíku či květináči.

Jarní věnec

Tvoříme závěsnou dekoraci na dveře či okno s využitím proutí, korpusů, sezonních či sušených květin, vaječných skořápek, přírodnin a různých tematických přízdob.
Výsledkem je závěsná dekorace ve tvaru věnce nebo podobného formátu.

Kresba na porcelán

S pomocí speciálních fixek na porcelán dekorujeme hrnky, misky, talířky – vytváříme předměty dekorativní
i užitné s velikonočními a jarními motivy.

Pyrografická dílna

V pyrografické dílně dekorujeme výrobky s pomocí pájky.

Aktivita oblíbená i mezi muži, kdy horkým hrotem vypalujeme motivy do dřeva a korku – obrazce, nápisy, ornamenty. Vznikají vtipné dárky, podložky pod sklenice či hrnce, kuchyňská prkénka, závěsné obrázky apod.

Pletení pomlázky

Vlastnoručně upletená pomlázka dělá jistě větší radost než ta koupená. Každý má možnost si uplést svoji vlastní pomlázku. Pomlázka jsou spletené vrbové proutky jako nástroj pomlazování a říká se tak i kolední obchůzce.

Velikonoční tvořeníVelikonoční tvoření pro děti

U dětí volíme materiály podle věku dítěte i rozpočtu zadavatele. Oblíbené je především tvoření z papíru, toaletních ruliček, vaty či vatových tamponů a zvládnou ho už nejmenší děti. Pro starší děti máme připravené tvoření z vyfouknutých vajíček, kamínků, drátků, proutí a dalších stejně jako pro dospělé.

Naše dílničky zaměřujeme na rozvoj manuální zručnosti dětí. Kreslíme, stříháme, lepíme i jinak tvoříme z obvyklých i neobvyklých podkladů. V našich dílničkách si děti procvičí nejen vlastní dovednosti, ale také vytrvalost a spolupráci s ostatními.

Výrobky si s sebou děti odnášejí. Jsou to milé dárky pro ty, které mají děti rády. Snažíme se, aby děti měly z tvoření radost a byly hrdé na to, co vytvořily.

Chcete velikonoční tvoření pro vaše zaměstnance nebo ve vaší obci? Napište nám. 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě