0
Menu

Výcvik Mindfulness pro děti od 11 let – ukázková hodina 13.9.

Výcvik Mindfulness pro děti od 11 let - ukázková hodina 13.9.

Datum: 13. 09. 2017 - 13. 12. 2017
Čas: 16:30 - 17:30

Místo: Prevence dětem, Praha 1

Mindful Teens – program určený žáky a studenty základních a středních škol (od 11 do 19 let). V rámci 14 týdenního výcviku se děti seznámí s jednoduchými technikami, které jim pomohou všímat si toho, co se děje „tady a teď“, uvědomovat si svoje myšlenky, pocity a tělesné počitky, lépe tak porozumět sami sobě a místo automatických reakcí na podněty z okolí reagovat rozvážnějším způsobem.

Dvěma klíčovými přínosy pro děti jsou vyšší POZORNOST a vyšší SEBEKONTROLA. Schopnost soustředit se a regulovat svoje chování a emoce jsou základními stavebními kameny zdravého vzdělávacího prostředí.

Schopnost zvládnout nervozitu před zkouškou nebo testem, lépe se soustředit v průběhu testu, nenechat se unést myšlenkami a obavami z neúspěchu, reagovat a chovat se lépe ke svému okolí, být se svými reakcemi spokojenější, to jsou příklady toho, co děti mohou po absolvování kurzu zvládat lépe.

Přínosy mindfulness pro děti:

  • Lepší schopnost se soustředit
  • Schopnost rychleji se zklidnit
  • Nižší míra stresu a úzkosti
  • Vyšší kontrola impulzivního chování
  • Vyšší sebeuvědomění
  • Schopnost v náročnějších situacích reagovat rozvážnějším způsobem
  • Vyšší empatie

Bližší info o výcviku

  • Výcvik obsahuje 14 lekcí ( září – prosinec 2017):
  • Délka jedné lekce Mindful Teens 60 minut
  • Maximálně 12 účastníků

Doporučujeme, aby se lekcí spolu s dětmi účastnil i rodič. U starších dětí je vhodné se na účasti rodiče s dětmi shodnout. Rodiče se učí spolu s dětmi a v čase mezi jednotlivými lekcemi jsou laskavými průvodci, nabízejí vhodné příležitosti pro procvičování a hraní mindfulness her.

V případě, že se nebudete moci z jakýchkoli důvodů lekce zúčastnit, dostanete písemnou instrukci k domácímu cvičení a možnost telefonické konzultace se mnou.

Informace k výcviku poskytne Marcela Roflíkovámarcela.roflikova@mindfulness-institut.cz

Jaké jsou zkušenosti dětí s mindfulness?

„Mindfulness se mi líbila. Většinu technik můžu použít v životě a nejsou k tomu zapotřebí žádné pomůcky. Mně se nejvíce líbily tyto techniky: všímání si dechu, všímavé jídlo, skenování těla, posílání vzkazů těm, co máme rádi nebo i těm, koho moc nemusíme. Myslím, že jsou tyto techniky užitečné v náročných situacích a každý si oblíbí nějakou jinou.“  Majda, 13 let, Rakouské gymnázium, Praha

„Mindfulness mi dost pomohla při stresu. Hodně jsem se ve škole stresovala a bylo mi pak nebylo dobře, a v tom mi některé techniky mindfulness pomohly. Proti stresu používám hlavně techniku soustředění se na dech. Nikdy jsem se nesoustředila na jídlo. Technika všímavého jídla mi pomohla v tom, aby mi po jídle nebylo špatně.“  Heda, 14 let, English College, Praha

„Mindfulness používám hlavně ve škole, před písemkou nebo zkoušením. Díky tomu nejsem tolik nervózní, lépe se soustředím a lépe to zvládnu. Taky před usnutím používám body scan, abych lépe usnul a lépe se mi spalo.“  Kuba, 14 let, ZŠ Na Výsluní, Brandýs nad Labem

„Pro syna  je mindfulness velmi intenzivnim tématem! Posílá lidem kolem sebe dobré myšlenky, pracuje s dechem, dělá hostinský dům…každý den mi říká jak mu něco z toho co se ve výcviku naučil, funguje.  Chci vám ze srdce poděkovat za to co (nejen) pro děti děláte! Máte obrovský dar komunikace, empatie a schopnost ukázat lidem svět z úplně nového pohledu. A navíc obrovskou energii s jakou se o tento dar dělítete s lidmi kolem sebe!“ Maminka Dana (12 let)

Lektorka: Ing. Marcela Roflíková, MBA

Marcela Roflíková
Po téměř 20 letech manažerské práce v mezinárodním businessu a vytrvalého hledání cesty k vyšší efektivitě a především spokojeného a rovnovážného života při současném uplatnění potenciálu jsem objevila svoje poslání. Založením Institutu jsem propojila své zkušenosti a dovednosti s hodnotami, které ctím a žiju. Je to můj příspěvek k tomu, aby lidé žili šťastně, byli úspěšní a plně uplatnili svůj potenciál. Více o lektorce.

Cena a platební podmínky

Cena výcviku je 2 900Kč/ dítě + 1 400Kč / rodič. Sourozenecká sleva je 500 Kč

Ukázková hodina bude 13.9. od 16,30 do 17,30 hod.

 

Platební a storno podmínky 

Vyplněním a odesláním rezervačního formuláře dáváte najevo souhlas s našimi platebními a storno podmínkami

Související akce: 

 13. 09. 2017 – 08.11. 2017

09:00 – 11:00

Mindfulness výcvik – 8 dvouhodinových lekcí – středy dopoledne
 13. 09. 2017 – 20. 12. 2017
14:00 – 15:00
Výcvik Mindfulness pro děti od 5 do 10 let– středy odpoledne

 

  15. 09. 2017                           
  15:00 – 18:00
Hurá do školy -Mindfulness workshop s jogou pro děti 

 

Rezervace

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě