0
Menu

Výcvik Mindfulness pro děti od 5 do 10 let – ukázková hodina 13.9.

Výcvik Mindfulness pro děti od 5 do 10 let - ukázková hodina 13.9.

Datum: 13. 09. 2017 - 13. 12. 2017
Čas: 15:30 - 16:30

Místo: Prevence dětem, Praha 1

Mindfulness Kids je program určený pro děti od 5 do 10 let. Děti se seznámí s jednoduchými technikami, které jim pomohou všímat si toho, co se děje „tady a teď“ a díky tomu jim umožní reagovat rozvážnějším způsobem.

Dvěma klíčovými přínosy pro děti jsou vyšší POZORNOST a vyšší SEBEKONTROLA. Schopnost soustředit se a regulovat svoje chování jsou základními stavebními kameny zdravého vzdělávacího prostředí.

Schopnost zvládnout nervozitu před zkouškou nebo testem, lépe se soustředit v průběhu testu, nenechat se unést obavami z neúspěchu, reagovat a chovat se lépe ke svému okolí, být se svými reakcemi spokojenější, to jsou příklady toho, co děti mohou po absolvování kurzu zvládat lépe.

Přínosy mindfulness pro děti:

  • Lepší schopnost se soustředit
  • Schopnost rychleji se zklidnit
  • Nižší míra stresu a úzkosti
  • Vyšší kontrola impulzivního chování
  • Vyšší sebeuvědomění
  • Schopnost v náročnějších situacích reagovat rozvážnějším způsobem
  • Vyšší empatie

Bližší info o výcviku

  • Výcvik obsahuje 14 lekcí ( září – prosinec 2017):
  • Délka jedné lekce Mindful Kids 45 – 60 minut
  • Maximálně 12 účastníků

Doporučujeme, aby se lekcí spolu s dětmi účastnil i rodič. Rodiče se mohou mindfulness učit spolu s dětmi. Důležité je laskavé zapojení rodičů do domácího procvičování technik mezi jednotlivými lekcemi. Společné procvičování technik a hraní mindfulness her je přínosem pro budování vztahů mezi rodiči a dětmi.

 Program Mindful Kids využívá pro podporu domácích cvičení pracovní listy.

V případě, že se nebudete moci z jakýchkoli důvodů lekce zúčastnit, dostanete písemnou instrukci k domácímu cvičení a možnost telefonické konzultace s lektorkou.

Informace k výcviku poskytne Marcela Roflíková, marcela.roflikova@mindfulness-institut.cz

Jaké jsou zkušenosti dětí s mindfulness?

„Baví mě mindfulness. Když jsem naštvaný, začnu se soustředit na svůj dech a rychle se uklidním. A před spaním dělám „špagetu“, abych lépe usnul.“ Ondra, 10 let

 „Mindfulness mi pomohla uklidnit myšlenky. To co nemusím řešit teď hned, tak nechávám odplout jako list na řece. A pokud se nechám pohltit stresem, tak se ukotvím v dechu a v těle. A to mi pomůže.“ Petra, Ondrova maminka

„Naslouchat všímavě 3 minuty svému synovi, neskákat mu do řeči a hned nepřemýšlet o tom, co by měl udělat,  jsem asi nikdy nedokázala. Až mě to dojalo, co všechno mi syn za tu chvíli řekl. Od teď když se bavím s dětmi, tak jsem skutečně s nimi. Nedovolím myšlenkám, aby mi ty úžasné chvíli zkazily.“  Jana, maminka

„Pro mě je mindfulness užitečná, když píšeme písemku. Soustředím se na dech.“ Anička, 8 let

Lektorka: Ing. Marcela Roflíková, MBA

Marcela Roflíková
Po téměř 20 letech manažerské práce v mezinárodním businessu a vytrvalého hledání cesty k vyšší efektivitě a především spokojeného a rovnovážného života při současném uplatnění potenciálu jsem objevila svoje poslání. Založením Institutu jsem propojila své zkušenosti a dovednosti s hodnotami, které ctím a žiju. Je to můj příspěvek k tomu, aby lidé žili šťastně, byli úspěšní a plně uplatnili svůj potenciál. Více o lektorce.

  

 Cena a platební podmínky

Cena výcviku je 2 900Kč/ dítě + 1 400Kč / rodič. Sourozenecká sleva je 500 Kč

Ukázková hodina bude 13.9. 2017 od 15,30 do 16,30 hod.

 Platební a storno podmínky

Vyplněním a odesláním rezervačního formuláře dáváte najevo souhlas s našimi platebními a storno podmínkami. 

 

Rezervace

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě