0
Menu

7 tipů, jak zabavit děti na svatbě

Děti na svatbě nejsou v dnešní době žádnou výjimkou. Jak to zařídit, aby se nenudili a užili se skvělý den stejně jako dospělí? Přinášíme naše osvědčené tipy, co při svatebních přípravách neopomenout.

Catering na svatbu1. Přidejte do nabídky jídel i něco pro malé hosty

Šikovný catering dokáže vytvořit i dětské menu, které zasytí, potěší oko a naplní dětská bříška tak, že budou sedět u stolu o něco déle než nad šunkovou rolkou či jednohubkou s pikantní pomazánkou, co miluje strejda Pepan.

My na našich akcích s oblibou využíváme catering z kavárny Art-n-Coffee. Připraví vám dokonalé pohoštění z kvalitních surovin, vše čerstvé a přímo lákající k nakousnutí.

Chcete, aby děti viděly na svatební tabuli? Nezapomeňte na vysoké jídelní židličky. 

Stolečky pro děti na svatbě2. Připravte pár dětských stolečků a židliček pro dětský rautík

Pokud to je možné, vytvořte dětem na odpolední program občerstvení mimo hlavní slavnostní tabuli – budou jej mít po ruce, nebudou vám šplhat po ubrusech a zabaví se vlastní samostatností. V létě nezapomínejte na dostatečné množství džbánů s vodou či přírodními šťávami.

Můžete pro ně také připravit hru, kdy budou ochutnávat se zavázanýma očima jednotlivé pochoutky a hádat, co právě jedí. 

Je to také dobrá příležitost seznámit děti se zásadami etikety. Děti si mohou zahrát společenskou hru „Nešťourej se v nose“.  Nebo jim pořiďte knihu věnovanou etiketě.

Svatební koutek pro děti3. Najděte bezpečný kout 

Vyberte v prostorách akce zázemí, kde se děti mohou nerušeně válet, hrát si, tvořit apod.

Dopřejte jim kousek vlastního prostoru, kde se nebudou nudit, a proto se k vám z těchto míst budou vracet s úsměvem na rtech.

Pro vybavení dětského koutku si můžete využít naši půjčovnu vybavení mobilních dětských koutků. Děti se zaručeně zabaví s molitanovou opičí dráhou, oblíbený je i bazének s kuličkami, a sada kartonových cihliček. Nezapomeňte také na relaxační prvky jako jsou sedací vaky. Ty poskynou dětem útočiště, pokud jsou unavené a potřebují si odpočinout.

Přebalovací a kojicí koutek4. Pro hosty s nejmenšími miminky se zase vyplatí zákoutí ve stínu i za větrem

Maminky v klidu nakojí, přebalí a užijí si sami sebe a trochy klidu než jej budou zase tetičky nadšeně obdivovat. Přijde vhod přebalovací podložka, křeslo nebo sedací vak a jako bonus přihoďte (kojící) polštář.

V naší půjčovně najdete kompletní potřeby pro přebalovací a kojicí koutek.

5. Nezapomeňte nachystat zábavu pro všechny věkové kategorie

Co doporučujeme pořídit do dětského koutku? Tedy v případě, že máte dozor a menší děti nebudou hračky zkoumat po svém 🙂 

  • Omalovánky a ořezané pastelky v dostatečném množství, pro menší děti ideálně sílnější trojboké.
  • Lego nebo jinou stavebnici. My vozíme na naše mobilní dětské koutky stavebnice Toypex, se kterými si děti vydrží hrát dlouhou dobu.
  • Plyšáky, polštářky a další „válecí“ hračky
  • Deskové hry
  • Knížky

Veškeré doporučené vybavení vám můžeme také zapůjčit.

Skládačky6. Připravte dětem drobné dárky, které potěší

Děti milují překvapení. Můžete zabalit různé drobnosti jako jsou samolepky, bublifuky, figurky z kinder vajíček, tužky, přívěsky a další. Nechte děti, ať si je vytahují z košíku. Hezkým dárkem může být i knížka kvízů, zápisník nebo ministavebnice. My máme osvědčené skládačky z dřevěných výřezů. Děti si je pomalují a pak složí.

7. Přesvědčte někoho, že největší zábava dne jsou vaše děti

Najděte mezi známými obětavou osobu, která se postará alespoň na část dne o děti včetně programu a nebude ji mrzet, že přijde o zábavu mezi dospělými. Ideální je, pokud ji to bude i bavit a na fotkách se bude dokonce usmívat! 🙂

Ale pokud chcete mít svůj den bez starostí, najměte si k dětem profesionální dozor.

Tematické stezky

Pro větší děti jsme přichystali zábavné stezky s luštěním šifry. Spolehlivě zabaví děti od 5 do 12 let.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě