0
Menu

3 stavebnice, které děti zabaví a podpoří jejich rozvoj

Na našich akcích potřebujeme spolehlivě zabavit děti. S tímto nelehkým úkolem nám pomáhají také skvělé stavebnice od Toypexu, se kterými si děti vydrží hrát celé desítky minut.

Jak zabavit děti bez tabletu a mobilu a zároveň rozvíjet jejich kreativitu, řeší rodiče často. Rozhodli jsme se proto sdílet naše osvědčené tipy. Stavebnice máme vyzkoušené při hlídání na našich mobilních dětských koutcích i doma u našich dětí.

Magnetiko – aneb auťáky, mosty a zdi

Stavebnice MagneticoS touto stavebnicí si rádi hrají kluci i holky. Staví městečka, domečky, jezdí s panáčky v autech, zkoumají barvy i tvary. Stavebnice je určená pro děti od 1 roku. Nejvíce si s ní vyhrají děti předškolního a mladšího školního věku. Někdy se ke hře nechají zlákat i starší. Stavebnice je magnetická, jednotlivé dílky spolu pevně drží, přesto i malé dítě je dokáže od sebe odtrhnout, pokud si osvojí správnou techniku.

Pokud si dítě hraje samo, často se snaží postavit ucelenou scénu, kde se pak odehrávají fantazijní příběhy. V hlavní roli bývá odvážné autíčko, které zachraňuje městečko před příšerami nebo pomáhá hledat zatoulané koťátko … podle toho, jestli u dětí zrovna frčí Statečná autíčka, Tlapková patrola nebo Prasátko Pepa.

Při společné hře se uplatňují sociální dovednosti, děti vymýšlejí příběhy společně, učí se navzájem respektovat a naslouchat.

Loowi – aneb molekuly a sloučeniny

Toypex molekulyStavebnice loowi jsme si oblíbili především proto, že je možné z ní stavět molekuly. Děti si rády povídají o tom, z čeho se svět kolem nás skládá – učíme je o atomech, sloučeninách i prvcích.

V posledních měsících si modelují, jak vypadají jednotlivé viry, které ohrožuje naše zdraví. Většinou jim v tom pomáhá fantazie, někdy hledáme i reálné zvětšeniny virů a zkoušíme je modelovat podle vzoru.

Loowi je výborná didaktická pomůcka. Sestavování tvarů podle vzorů posiluje schopnost soustředění a udržení pozornosti. K dispozici je celá řada vzorů, podle kterých mohou děti vytvářet zvířátka, obrazce nebo jiné tvary. Děti si rády vymýšlejí i svoje vlastní originální výtvory.

Smartrod – aneb kuličky a čárky

Základem stavebnice jsou kuličky a tyčinky. Všechny jsou magnetické, takže se děti hravou formou učí o fungování magnetického pole – opačné póly se přitahují, stejné se odpuzují. Děti staví krychle, klece nebo různé obrazce.

Stavebnice se používá při práci s nejmenšími dětmi v rámci Feuersteinovy metody instrumentálního obohacování. Malé děti ještě neumí pracovat s papírem a tužkou, hravě ale dokáží sestrojit čtverec, obdélník nebo trojúhelník.

Stejně jako Loowi je i SmartROD skvělá didaktická pomůcka. Vedle skládání geometrických obrazců je vhodná i pro sestavování písmen a dalších znaků.

Hana Müllerová

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě