0
Menu

Rozjeďte své podnikání v akcelerátoru VŠEM

Veronika Pešatová VŠEMS Veronikou Pešatovou jsme se potkaly v Baby Office, když hledala možnosti, jak se vrátit zpět do zaměstnání po rodičovské dovolené. Nyní pracuje jako projektová manažerka akcelerátoru VŠEM. Jedná se o startupový program, který pomáhá zrealizovat všem podnikavcům a inovátorům a inovátorkám svůj vlastní projekt. Veronika doporučuje program i pro maminky začínající podnikatelky.

 

Veroniko, proč by se maminky měly přihlásit do akcelerátoru VŠEM?

Akcelerátor je zaměřený na konrétní projekty, které jsou často blízké ženám. Přehled výzev najdete zde. Přihlášené projekty by měly řešit alespoň jeden z těchto osmi cílů udržitelného rozvoje:: 

  • Konec chudoby / No poverty
  • Zdraví a kvalitní život / Good health and well-being
  • Kvalitní vzdělání / Quality education
  • Rovnost mužů a žen / Gender equality
  • Důstojná práce a ekonomický růst / Decent work and economic growth
  • Méně nerovností / Reduced inequalities
  • Udržitelná města a komunity / Sustainable cities and communities
  • Odpovědná výroba a spotřeba / Responsible consumption and production

Jak to vlastně všechno v Akcelerátoru probíhá?

Projekt musí od svého přihlášení projít čtyřmi fázemi. Pětidenní StartUp Camp je prvním krokem a je určený především k práci s nápadem, jak pochopit rozdíl mezi ideou a řešením, zorientovat se v krátkodobých penězích na rozjezd projektu a také si postavit základní tým. V této fázi má šanci 30 týmů.

Smysl inkubační části spočívá především ve zvládnutí popisu produktu či služby, na které budete pracovat. Součástí je i nastavení marketingového plánu, kde se prověří udržitelnost projektu. Během této doby bude k dispozici 9 dnů školení a doplňující mentoring.

Předposlední částí je akcelerace, která se promítne do schopnosti uvést první verzi produktu na trh, postavit a vést tým. Cílem akcelerační části je zrychlit rozvoj svého business plánu. Ten je možné posunout k realizaci prostřednictvím aktivizačních modulů zaměřených na produkt, tým, leadership, projektové vedení a provozní záležitosti.

Posledním krokem Akcelerátoru je samotné podnikání. Pokud se projektu podaří úspěšně projít předchozími kroky, pak je nejlepší čas pro podnikání. Akcelerátor VŠEM poskytne zázemí v komunitě a současně i v kontaktech, také bude možnost využít podporu ve formě mentoringu a konzultací

Pro koho je akcelerátor určený? Je pouze pro studenty?

Akcelerátor VŠEM je určen všem, tj. maminkám, ženám, studentům, absolventům, zaměstnancům neziskových organizací, začínajícím podnikatelům i jakýmkoliv jiným osobám, které mají návrh na řešení vybraných cílů trvale udržitelného rozvoje a odhodlanost svůj projekt rozvíjet. Tedy odpovědní na druhou otázku je ne, není určen pouze pro studenty, ale pro všechny, kdo mají nápad a chtějí ho zrealizovat!

Co tím mohou ženy získat, pokud se přihlásí?

Tento projekt je vhodný pro všechny, kteří chtějí začít podnikat a neví, jak na to. Nebo pro ty, kteří již nějaký projekt mají, ale dostali se do fáze, že neví, jak dál. My jim můžeme poskytnout odborné poradenství od našich mentorů a lektorů, které jsou během celého průběhu k dispozici. Ať už se to týká financování, webu nebo značky. Tedy získají tím odborné poradenství, mohou se účastnit množství workshopů na různé témata týkající se podnikání a umožní jim zrealizovat si svůj projekt, který mají třeba již delší dobu v hlavě.

Je vhodné se hlásit i s malými dětmi?

Osobně bych nedoporučovala úplně s malými dětmi, pokud nemáte zajištěné hlídání. Maminky si musí uvědomit, že je to i časově náročnější a s tím do toho také musí jít. Do workshopů se s dětmi nechodí, ale maminky mohou využít v případě, že nemají hlídání, mateřskou školu VŠEMu, která je přímo v budově.

Děkuji za rozhovor

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě