0
Menu

Jak pomoci vašemu dítěti v pohybovém vývoji

Jak pomoci vašemu dítěti v pohybovém vývoji

Datum: 21. 04. 2016
Čas: 09:00 - 11:30

Místo: Baby Office, Pod Višňovkou 1662/25, Praha 4

Tento seminář vás seznámí s tím, na co můžete dát pozor v pohybovém vývoji vašeho miminka i větších dětí, co je možné vhodně podpořit a co již vyžaduje odbornou konzultaci.

Dětská rehabilitace je nedílnou součástí péče o naše nejmenší. Pohybový vývoj dětí je velmi důležité sledovat a některé jeho odchylky včas zachytit. V dnešní době internetu nemáme nouzi o informace, často je však těžké se v nich vyznat. Maminky jsou pak často vystrašené různými náhodně nalezenými fakty, která nemusí zrovna pro jejich konkrétní situaci vůbec platit. Je těžké se také zorientovat v množství produktů a pomůcek, které jsou pro děti na trhu nabízeny – botičky, chodítka, sedačky, skákadla a další. Ne vždy jsou však v souladu s tím, co by děti pro svůj volný pohyb potřebovaly. Vždy je možné preventivně navštívit fyzioterapeuta, nechat si miminko i větší dítě zkontrolovat a poradit se o vhodných pomůckách či pohybových aktivitách.
Seznámíte se s vhodnou manipulací s kojenci, s názorem na obutí malých dětí, na šátkování, chodítka a další pomůcky z pohledu fyzioterapeuta, správné pohybové návyky u školáků, výběr vhodných pohybových aktivit a sportů u větších dětí. Cílem tohoto semináře je nahlédnout pod pokličku dětské fyzioterapie.

Seminář je veden zkušenou dětskou fyzioterapeutkou z Centra komplexní péče Sámova Bc. Jitkou Šulcovou, která se terapii dětí věnuje již mnoho let.V terapii využívá Vojtovu reflexní lokomoci, metodu Ludmily Mojžíšové, mobilizace a měkké techniky dle prof. Lewita, MDT dle Mc Kenzie, kineziotaping, senzomotorickou stimulaci aj.. Pracuje s pacienty od kojeneckého věku až po dospělé. Převážně se věnuje pacientům s neurologickými diagnózami, s pooperačními a poúrazovými stavy a skoliotikům.

Cena kurzu: 380,- Kč
Registrace a více informací poskytne: Markéta Zikmundová, makesa@email.cz, tel. 777 936 897 

Platba na číslo účtu:  262491006/0300  heslo Baby office

Po dobu kurzu můžete využít hlídání dětí od 18 měsíců v naší miniškolce. 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě