0
Menu

Jak v klidu uspořádat akci v této neklidné době

Korona teamCovid-19 nepřeje podnikání, natož pořádání akcí. Naučili jsme se přesouvat pracovní schůzky do on-line prostoru. Přišli jsme na chuť on-line vzdělávání. On-line můžeme mít týmové porady, networking i akvizici nových zákazníků.

Jedna ze základních lidských potřeb, a to potřeba sounáležitosti, potkávání se a sdílení, se ale do digitálního světa přesunout nedá. Kdo ví, jednou možná budeme tak daleko, že si nasadíme VR brýle, natáhneme si speciální senzitivní rukavice, které dokáží simulovat dotek, a užijeme si setkání stejně jako naživo. Bohužel (nebo spíš naštěstí) technologie zatím takové dokonalosti nedosahují, a pro nás zůstává fyzické setkávání důležité.

Spousta lidí je po dlouhé izolaci vyčerpaná, potřebuje povzbudit, dodat novou energii a chuť do další práce. Tomu může napomoci firemní setkání, teambuilding, family day nebo jiná společná akce.

Hygienická opatření

Při pořádání akcí je potřeba myslet na zajištění ochrany zdraví účastníků. Vzhledem k situaci se opatření stále mění, doporučujeme sledovat aktuální stav zde.

Program na akci

Zkuste využít hygienická omezení ve svůj prospěch a najít způsob, jak je pojmout jako zábavu. Pokud je akce v interiéru, je potřeba nosit roušky. Vyzvěte kolegy, aby si opatřili roušky jako na maškarní a udělejte si třeba Benátský den.

Pokud potřebujete udělat akci pro více lidí než je aktuálně povolený limit, rozdělte je do několika skupin. Rozdělení může být náhodné nebo podle klíče, na který musí účastníci přijít (pozor ale, aby se všem včas dostalo správného výsledku včas a předešli jste překvapení, že by přišli všichni nebo nikdo :)). Akce pak mohou být např. dvě po třech hodinách během jednoho dne, nebo dva večery za sebou.

Kde akci uspořádat?

Využijte prostory své firmy. Možná budete chtít podpořit svoji oblíbenou restauraci, kde jindy akci pořádáte. Jistější a pohodlnější ale bude tentokrát si jídlo od nich objednat a využít vlastní zasedačku a do restaurace si zajít později soukromě.

Chcete akci venku? Vyjděte do parků, udělejte si piknik či využijte veřejných míst. Seznam piknikových míst v pražských parcích a lesoparcích najdete zde, seznam veřejných grilovišť je zde.

A když akce naživo nejsou možné vůbec?

Virtuální setkání může být docela zábava, když se předem připraví. Zajímavé mohou být například společné degustace vína, piva, čajů nebo vědomostní hry. My jsme přichystali kreativní balíčky pro dospělé

A jako náhradu rodinných akcí máme skvělé mikulášské balíčky pro děti

Hana Müllerová

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě