0
Menu

Ženy v podnikání – přednášky, jarmark, inspirace

Ženy v podnikání - přednášky, jarmark, inspirace

Datum: 16. 11. 2016
Čas: 09:00 - 15:00

Místo: Baby Office, Pod Višňovkou 1662/25, Praha 4

Podnikatelky z oblasti hand made businessu, gastronomie, péče o děti a dalších oborů se podělí o své příběhy a zkušenosti. Na jarmarku můžete nakoupit v předstihu vánoční dárky pro své bližní nebo se zapojit jako prodejce.

Tuto akci pořádáme v rámci Týdne podnikání v ČR 2016.

Přednášky

tartaletka9:30 – 10:15 Sladký food business, od prvního nápadu po současnost – Olga Vančurová – peče a prodává výtečné slané a sladké koláče pod značkou Tartaletka

Olga Vančurová vystudovala ekonomii, celý její život ale provází láska k pečení a do toho se také podnikatelsky pustila. Nejprve při zaměstnání a od letošního jara naplno. Její sladké i slané koláče z křehkého těsta jsou oblíbené jak u firem, tak i u jednotlivců třeba na oslavy narozenin. Poslechněte si její cestu od prvního nápadu před 18 měsíci po současnost a o přestávce si nezapomeňte kousek koláče ukořistit i pro sebe.

dominika10:30 – 11:15 Příběh maminkatelek – Dominika Špačková – poradkyně a lektorka, zakladatelka klubu nezávislých profesionálů Volnonožci, ženského podnikatelského klubu Maminkatelky a řady dalších projektů a pracovních skupin

Dominika svou cestu k podpoře podnikání maminkatelek začala před 8 lety v neziskovce GLE, kde pracovala jako podnikatelská poradkyně v projektu pro rodiče s dětmi. Pokračovala založením Spolku Volnonožci a spoluprací s pražským coworkingovým centrem Atelier Pexeso. Když po narození dcery zjistila, že je podnikání při mateřské náročnější, než si dříve dokázala představit, začala sama podporovat podnikající maminky malých dětí. Vznikl Klub Maminkatelky a později Klub odvážných žen.

13522978_10206445164032922_9047475760739285311_o11:30 – 12:15 Moje cesta k handmade – Lenka Kubů – zakladatelka značky KUBUdesign, pod kterou vyrábí a dodává na trh šperky, šité a háčkované dekorace.

Lenka Kubů studovala oděvní návrhářství, pak ale řadu let pracovala v oblasti vzdělávání. Po vážných zdravotních problémech spojených s narozením dětí se rozhodla věnovat tomu, co jí opravdu baví – navrhuje a vyrábí vlastní šperky a také prodává šité a háčkované dekorace. Nejdříve pracovala sama, ale dnes jí pomáhá několik dalších žen, často maminek na rodičovské dovolené nebo starších žen, které nemohly najít zaměstnání. Dnes dodává zboží do 7 obchodů a pravidelně se účastní fashion marketů, trhů, jarmarků a dalších akcí.

pavlina-web12.30 – 13.15 Stále s dětmi – Pavlína Bandrowská – spoluzakladatelka Baby Office a manažerka mobilních dětských koutků
Pavlína je spoluzakladatelkou coworkingového centra Baby Office, jehož prvotním záměrem bylo vytvořit prostor pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené, kde by se rodiče věnovali své práci či vzdělávání a děti by trávily čas objevováním světa a hraním. Postupem času se projekt dál vyvíjel – Baby Office se přestěhovalo, do projektu vstoupily další podnikatelky a zakladatelky se zaměřily na organizování mobilních dětských koutků. V současné době Baby Office vyráží se svými koutky na veletrhy, výstavy, koncerty, s Mikulášskou  do firem a v létě pořádá příměstské tábory.

c57323_a7e390b8de8d47b8b6d2780a7653315c13:30 – 14.15 Od Slevomatu k výlohám – Romana Voříšková – specialistka v oblasti visual merchandisingu a marketingu a prodeje
Vystudovala Anglickou filologii a Tělesnou výchovu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Visual merchandisingu, marketingu a prodeji se věnuje posledních 8 let. Během té doby mj. získala cenné zkušenosti v rámci práce pro portál bezrealitky.cz, díky kterému jsem pronikla do světa startupů, čerstvých nápadů a velkých očekávání. V dubnu 2010 poté spoluzakládala Slevomat, který je dnes největší společností hromadného nakupování ve střední a východní Evropě.

Cena za vstup na přednášky: 150 Kč (můžete přijít na libovolný počet přednášek)

Program pro děti

09:30 – 12:30 Iva Baltaretu – Podzimní výtvarná dílnička pro kluky a holky od 2 let, pro rozvoj drobné motoriky a poznávání různých materiálů

12:30 – 15:00 Testováno na dětech – Tvůrčí dílna pro děti od 2 let a hravé rodiče. Děti se mohou těšit na stříhání, lepení, experimenty a recyklování. Společně vyrobíme i malý dáreček pro tatínky, dědečky, strýčky..

Cena: 80 Kč (hradí se na místě a není třeba se rezervovat)

Jarmark

Na jarmarku můžete zakoupit krásné hračky, oblečení, šperky od českých i zahraničních výrobců a také výtečné občerstvení.

Přijedou k nám:

Anglické knížky pro děti – krásné pohádkové knížky pro děti v angličtině

Dubánci – pexeso, kalendáře, trička

Fraise – originální kalhoty, šaty, sukně, tuniky, sportovně elegantní halenky a nově i saka z ateliéru Kamily Jahodové

Jinohrátky – kreativní sady, hry, hračky a dárky pro děti i dospělé

KUBUdesign – originální šperky, háčkované a šité dekorace, trička a pexeso s Dubánky

Le Petit Joie – květinové ozdoby, čelenky, věnečky a jiné krásnosti...

Pocket Design – šitá pouzdra, sukně, oblečení pro děti

PartyLite – svíčky a dekorace pro kouzlo domova

Pikle z pytle – kreativní a naučné sady pro děti od 4 do 10 let

Regina Design – originální oblečení pro děti i dospělé

Tartaletka – vynikající slané a sladké koláče

Marta Hilgert – obrazy, grafika

Vstup na Jarmark je zdarma a není nutné se rezervovat.

Změna programu vyhrazena.

Občerstvení:

Výborné koláče od Tartaletka a zdravé nápoje a snacky od Yes zdravě

Hlídání dětí během akce:

Po dobu akce můžete využít službu hlídání dětí od 18 měsíců (mladší po domluvě) v dětském koutku za cenu 50 Kč/ hod.

Místo v koutku prosím rezervujte při přihlašování na kurz. Spolu s cenou kurzu pak platíte zálohu na hlídání.

Kontakty na organizátory:

Lucie Václavková, lucie.vaclavkova@babyoffice.cz, tel. 777 689 078

Petra Koťátková, petra.kotatkova@babyoffice.cz, tel. 607 707 003

Partneři akce

Tuto akci pořádáme v rámci Týdne podnikání ČR 2016. Akci finančně podpořil Shoptet. Partnerem je portál Na volné noze.

 

logo-oficialni-udalost-tydne-podnikani navolnenoze14625527_1799755903580884_467840690_n

 

Přihlašování a rezervace na přednášky:

Zde si prosím vyberte, kolik chcete vstupenek a které přednášky.

Platbu za vstupenku 150 Kč  (+ případnou zálohu na hlídání dětí) pošlete prosím na účet 2600803869/2010. Variabilní symbol pro platbu dostanete e-mailem potvrzujícím rezervaci. Děkujeme a těšíme se na shledanou.

 

Rezervace

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě