0
Menu

Jak se konečně přestat v životě stresovat

Jak se konečně přestat v životě stresovat

Datum: 12. 05. 2016
Čas: 09:00 - 12:00

Místo: Baby Office, Pod Višňovkou 1662/25, Praha 4

Nabízíme další z oblíbených „všímavých“ (mindfulness) workshopů – tentokrát na téma stresu.

Co se naučí účastníci workshopu:

  • Na začátku workshopu krátce vysvětlíme, jak funguje naše mysl, proč se někdy nemůžeme „odlepit“ od svých myšlenek a kde vzniká stres.
  • Objasníme vám, k čemu všemu je užitečné mít mysl přítomnou – být tady a teď, všímat si toho, co se děje právě teď se mnou, ve mně a v mém okolí. A jak nám přítomná mysl pomáhá proti stresu.
  • Osvobodíme vás od některých neužitečných, přesto velmi rozšířených předsudků. Jako například, že děláme-li několik věcí najednou, stihneme toho více a jsme tak výkonnější.
  • Podíváte se na své role ( pracovní a/nebo osobní ) a určíte si vaše priority.
  • Naučíte se základní techniku, která vám dá schopnost všimnout si co se právě děje, jaké jsou vaše emoce, tělesné počitky a myšlenky a tím vám dává možnost reagovat na stresující podněty jinak.
  • Naučíte se všímat si stresu ve 4 rovinách – v myšlenkách, v pocitech, v tělesných počitcích a v projevech chování.

I přesto, že workshop nenahrazuje celosvětově standardizovaný Mindfulness výcvik (který můžete nově absolvovat přímo v Baby Office), mohou účastníci základní techniky do svého života zapracovat a zvýšit tak svoji odolnost vůči stresu a žít radostnější život.

Co je to mindfulness a proč právě mindfulness?

Mindfulness je schopnost mysli být v přítomném okamžiku, být „tady a teď“, věnovat pozornost tomu, co se právě děje a to bez posuzování a hodnocení. Naše mysl v přítomném stavu odpočívá. Pracuje, když vzpomíná nebo plánuje. Pracuje, když generuje myšlenky. Mindfulness pomáhá redukovat stres a obavy, kultivovat naše sociální prostředí, vylepšuje vztah k sobě samým, rozvíjí empatii, intuici a kreativitu, podporuje lepší rozhodování. Dělá náš život přítomnější a tím pádem spokojenější a šťastnější.

Mindfulness je vědecká metoda, jejíž přínosy jsou prokazatelné lékařskými monitorovacími metodami. Metoda, která se v mezinárodním korporátním prostředí stala mainstreamovou. Naučíte se to, co používal Steve Jobs, v čem se trénují zaměstnanci Googlu a celé řady úspěšných firem po celém světě.

80% našich myšlenek se stále opakuje. Díky mindfulness se naučíte tuto obrovskou kapacitu využít pro svoji kreativitu a inovaci.
Denně máme přibližně 60 000 myšlenek. To je přibližně 1 myšlenka každých 1,4 vteřiny. Díky mindfulness se naučíte rozhodovat o tom, jak s myšlenkami naložíte vy sami. Nikoli jakými myšlenkami necháte svůj život ovládat.

Lektorka: Ing. Marcela Roflíková MBA

Další kurzy, které doporučujeme:

Google AdWords – út. 17.5. 9-12 hod

Chcete, aby se vaše dítě umělo lépe soustředit? Přednáška pro rodiče, vstup zdarma – 24.5. 13.-14.30 hod

Praktický kurz působivého psaní – 1.6. 9-12 hod

Jak na marketing při omezeném rozpočtu – 7.6. 9-12 hod

 

Více informací ke kurzům poskytne Petra Koťátková: petra.kotatkova@babyoffice.cz, tel. 607 707 003

Po dobu našich kurzů nabízíme hlídání dětí (od 18 měs) v naší miniškolce. V případě zájmu uveďte, prosím, do poznámky při registraci věk a jméno dítěte.

 

Rezervace

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě