0
Menu

Veronika Manukjan

Veronika Manukjan (1983) se narodila v Praze, vystudovala klasické gymnázium a poté vyšší odbornou školu grafickou v Jihlavě, obor Multimédia. Podniká pod značkou SIMPLE creative group, která se zabývá grafikou, reklamou a tvorbou webových stránek. Se svým arménským manželem Edmondem má syna Nikolase (2011). Kromě rodiny a práce se aktivně věnuje malbě obrazů, tanci, cestování, ráda navštíví kvalitní restauraci a zajímá se o módu. Malování by se chtěla do budoucna věnovat více.

Jak jste se dozvěděla o Baby Office?

O Baby Office jsem se dozvěděla v networkingovém klubu Business and Professional Women, který navštěvuje i Hanka Krejčí. Tam jsem poznala ji i její vznikající projekt, který mne nadchnul. A protože cítím neustálou potřebu rozvoje, tak jsem neváhala využít nabídky zúčastnit se kurzu Desatero k úspěchu i dalších seminářů. Myslím, že české ženy a matky potřebují právě tyto projekty.

Jak vypadá Váš běžný den?

Manžel chodí do práce až v deset, v půl jedenácté, takže ráno mám prostor pracovat. Potom trávím čas se synem, chodíme ven nebo dvakrát týdně na kroužky. Po obědě syn minimálně 2 hodiny spí, tehdy mám opět čas věnovat se práci. Odpoledne jdeme ven nebo si hrajeme doma. Večer, když syn usne, mohu se zase vrhnout do práce, snážím se skončit nejpozději ve 22:00. V případě, že se mi na celý den nakupí tolik práce, že bych to ve svých „volných oknech“ nestihla, odvezu malého k arménské babičče Susanně, což je maminka manžela, která velice ráda a prakticky kdykoliv malého pohlídá. Jsem ráda, když je u ní, učí se nové věci a hlavně arménský jazyk. Už rozumí jak česky, tak arménsky, což je rozhodně přínos a plánujeme, aby uměl oba jazyky.

Co se pro Vás změnilo po narození syna?

Ještě těhotná jsem z rušné reklamní agentury, kde jsem tehdy pracovala, odešla dělat na home office, abych měla víc klidu. Stále jsem tedy pracovala, ale v klidnějším prostředí. Vyplatilo se to, jelikož se mi narodilo zdravé, krásné a hlavně klidné a naplačící miminko, které mi umožnilo už týden po návratu z porodnice začít zase pracovat home office. Postupně, zhruba od 1 roku Nikolase jsem začala být aktivnější ve shánění nových klientů a stala se členkou networkingového klubu Business for Breakfast na Praze 1, kde jsem se začala seznamovat s podnikatelským prostředím a vytvářet si nové, vlastní kontakty a reference pro grafické studio. Tam došlo i k vytvoření nového názvu SIMPLE Creative group, jelikož jsem chtěla nabízet full servis v grafických, webových a reklamních službách. Nestačily jen moje znalosti grafiky, ale bylo nutné si najít více profíků z více oborů. Nyní spolupracuji a zadávám praci dvěma dalším grafičkám, programátorovi, ilustrátorce a mám i šikovnou a zkušenou reklamní fotografku.

Jak se Vám daří skloubit kariéru, rodinný život a partnerství?

Je to náročné. Velice. Ale vím, že když se to daří, jsem šťastná a nemohla bych ani jedno vypustit. Moje heslo zní: šťastná matka rovná se šťastné dítě. A správná matka je matka, která myslí jak na svoje dítě, tak i na sebe. A snaží se o takový plynulý rozvoj jeho osobnosti a výchovu, aby bylo šťastné. Také nesmím zapomínat na partnerský život. Cítím to jako velikou zatěžkávací zkoušku, jak to vše ustát. Abychom nebyli jen rodiči, ale i partnery, kamarády a milenci. Připouštím, že i kdybych teoreticky věděla jak na to, prakticky nám to ne vždy jde realizovat. Ale snažíme se čas od času jít spolu sami na večeři, či odjet pár dní někam na dovolenou do ciziny nebo i v Čechách. Oba milujeme wellness a procházky evropskými historicky zajímavými městy. Ale i nákupy, naposledy jsme byli v Miláně. Občas se mi podaří vyjet na pár dní na výlet i s kamarádkou a pak se vrátím jako znovuzrozená a mám opět dostatek energie jak na syna, tak na práci i pro manžela. Myslím, že by žádná matka neměla zapomínat sama na sebe. Bude pak méně ve stresu a bude větším přínosem a vyrovnaným parťákem pro své dítě i manžela.

Jáké máte plány do budoucna?

Za dva až tři roky uvažuji o druhém dítěti. Abych si teď dostatečně užila Nikolase a v období, kdy půjde do školy, mu možná pořídila sourozence. To už doufám i business bude zase o krok dále a budeme mít stálé klienty, zajeté koleje a hlavně super spolupracovníky. Mým snem je i uspořádání výstavy vlastních obrazů v prestižních prostorách v centru Prahy. Chtěla bych tak odprezentovat svoji tvorbu. Začala jsem na tom pracovat a odhaduji, že do pěti let by se mi to mohlo podařit. Také bych časem chtěla podnikat v módní branži. Na všem pilně pracuji.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě