Rozjezdy 2012

Účastníme se soutěže společnosti T-mobile Rozjezdy roku 2012.

Vyhráli jsme regionální kolo pro Prahu

Budeme rádi, když nám pomůžete získat vítězství v celostátním kole. Hlasování o nejlepším projektu je od 17. září do 24. října 2012 – pojďte s námi vyhrát a hlasujte pro projekt “Hana Krejčí – Baby Office” na www.rozjezdyroku.cz/hlasovani

Děkujeme a těšíme se na společné úspěchy.

Pořadatelé o nás napsali:

V PRAZE VYHRÁL DÍKY SVÉMU NADŠENÍ PROJEKT BABY OFFICE

pondělí, 10 září 2012 Kategorie Novinky

0457Hana Krejčí, zakladatelka a hlavní organizátorka iniciativy Baby Office, je sama matkou dvou malých dcer a myšlence na moderní multifunkční centrum určené rodičům s dětmi se věnuje spolu s dalšími matkami už přes rok. Rodiče se zde budou moci nerušeně věnovat své práci a pro děti bude připraven smysluplný program pod vedením odborníků. Fungovat začne pravděpodobně v zimě.

Nápad vznikl při její druhé rodičovské dovolené. Chtěla si mateřství užít, ale nechtěla přestat úplně pracovat. Při práci na tomto projektu zjistila, že pracovní uplatnění žen s malými dětmi je celospolečenský problém. Jak se do projektu začali zapojovat další účastníci, objevovaly se postupně i další aktivity – vzdělávání a osobností rozvoj rodičů, personální agentura zaměřující se na vyhledávání flexibilních pracovních úvazků a další podnikatelské aktivity, při kterých by byly zaměstnávány osoby znevýhodněné na trhu práce a další.

Výhrou v regionálním kole získal projekt Baby Office finance, produkty a služby v hodnotě 250 tisíc korun, navíc poradenství pro start firmy. Pokud je vám projekt sympatický, můžete mu dát svůj hlas ve finále na www.rozjezdyroku.cz.

Proč zvolila porota právě tento projekt?

Miloš Mastník, ředitel marketingu pro firemní zákazníky T-Mobile, člen poroty

Na projektu je zajímavé zejména to, že pomáhá rodičům na mateřské dovolené zůstat v kontaktu s reálným světem, umožňuje nadále se věnovat vlastnímu podnikání a zároveň dává i příklad pro ostatní rodiče v podobné situaci, aby se nebáli začít novým podnikáním bez nutnosti dramaticky omezit kontakt s dítětem. Projekt rovněž dává předpoklady pro vytvoření nových pracovních míst. Baby Office umožňuje i další vzdělávání svých členů.

Helena Michálková, vítězka Rozjezdů 2011, členka poroty

Výjimečnost tohoto projektu je v poskytování možnosti výkonu zaměstnání/podnikání pro osoby na rodičovské dovolené, které velmi obtížně spojují práci s péčí o malé dítě. Tento projekt dále nabízí kurzy pro rodiče pro rozšíření kvalifikace a tím umožní snadnější či plynulejší návrat do zaměstnání. Komunitní rozměr tohoto projektu spatřuji v možnosti setkání aktivních rodičů, kteří si mohou vzájemně prospět či navázat spolupráci. Projekt Baby-Office je prospěšný a věřím, že vzbudí u cílové skupiny velký zájem. Přeji realizátorkám hodně sil při spuštění toho rozsáhlého úkolu.


Komentáře

Okomentuje příspěvek