EN
0
Menu

Dětský koutek na konferenci: přínos pro rodiče i děti

Brát s sebou dítě na konferenci nemusí rodiče jen v případě, že jim vypadlo hlídání. Pro děti jsou akce pro dospělé podnětné a obohacující. 

Proč berou rodiče dítě s sebou na akci?

  • Nové zkušenosti a dojmy: Konference mohou dětem otevřít prostor pro nové zájmy a ukázat mu nové možnosti rozvoje.
  • Setkání s novými lidmi: Na konferenci se dítě potká se svými vrstevníky z podporujícího rodinného prostředí.
  • Rozvoj dovedností a inspirace: Na některých konferencích je přímo sekce zaměřená na děti. Dítě se naučí nové techniky, postupy nebo se dozvídá o nových vědeckých objevech. To rozvíjí dětskou kreativitu a představivost. Může to dát dětem nové impulsy.
  • Příklady táhnou: Dítě vidí, že se jeho rodiče nebo jiní dospělí účastní konference a využívají příležitosti k učení a rozvoji. To je pro ně velmi motivující. Dítě vidí, že učení a rozvoj jsou důležité, a bude se snažit následovat příklad svých rodičů.

 

Jak to funguje?

Příkladem, kde dětský koutek výborně funguje, je pracovně-zážitková konference Equal Pay Day. Děti i rodiče mají k dispozici Rossmánkův dětský koutek. Děti si hrají, vyrábí jarní dekorace, připravují si svoji nástěnku snů a přání, relaxují, navazují nová přátelství a dobře se baví.

V přestávkách mezi mentoringovými stoly si malí návštěvníci prochází s rodiči prostory konference, prohlížejí si stánky, ochutnávají různé dobroty a naplno zažívají atmosféru této velké akce.

Nejmenší děti tráví čas s maminkou u mentoringového stolu nebo s tatínkem v dětském koutku. 

Jak zajistit dětský koutek na konferenci?

  • Stáhněte si náš e-book, kde se dozvíte všechny potřebné informace.
  • Pokud chcete zajistit dětský koutek od nás, pošlete nám poptávku.

Konference pohledem dětí

Anička se v 8 letech chtěla stát spisovatelkou a psát velké příběhy o důležitých věcech. V jednom z uplynulých ročníků napsala krátkou reportáž o Equal Pay Day:

„Veletrh jménem Equal Pay Day znamená, že se spousta firem sejde a pracuje. Ale nejen to. Je tu i tombola a lidé dostávaj dárky. Ženy se sejdou a mluví o sobě. U stolu sedí 17 paní a stolů je 23. Každý stůl má jinou představivost (míněno, že každý stůl má své téma). Nejvíc se mi líbí stůl číslo 5 Barbory Krieglové (měla barevné papírky, se kterými ženy pracovaly). Je tu i strom přání, máme tu i paní s obrázkama, které kreslí na velký plakát. Seznámila jsem se s tanečnicí Doris a měly jsme představení Salsy.“

Hana Müllerová

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě