0
Menu

Proč vzít dítě na konferenci?

Brát s sebou dítě na akci nemusíte jen v případě, že vám vypadlo hlídání. Pro děti jsou akce pro dospělé podnětné a obohacující.

Proč vzít dítě s sebou na akci?

  • Nové zkušenosti a dojmy: Konference mohou dětem otevřít prostor pro nové zájmy a ukázat mu nové možnosti rozvoje.
  • Setkání s novými lidmi: Na konferenci se dítě potká se svými vrstevníky, kteří mají rodiče podobně naladěné, jako ony samy.
  • Rozvoj dovedností a inspirace: Na některých konferencích je přímo sekce zaměřená na děti. Dítě se naučí naučit nové techniky, postupy nebo se dozvídá o nových vědeckých objevech. To rozvíjí dětskou kreativitu a představivost. Může to dát dětem nové impulsy 
  • Příklady táhnou: Dítě vidí, že se jeho rodiče nebo jiní dospělí účastní konference a využívají příležitosti k učení a rozvoji. To je pro ně velmi motivující. Dítě vidí, že učení a rozvoj jsou důležité, a bude se snažit následovat příklad svých rodičů.

Pracovně zážitková konference Equal Pay Day je skvělým příkladem, jak to funguje. 

Dětský koutek

Na Equal Pay Day je k dispozici Rossmánkův dětský koutek. Děti si hrají se inovativními hračkami, vyrábí jarní dekorace, připravují si svoji nástěnku snů a přání, relaxují, navazují nová přátelství a dobře se baví.

V přestávkách mezi mentoringovými stoly si mohou malí návštěvníci prochází s rodiči prostory konference, prohlížejí si stánky, ochutnávají různé dobroty a naplno zažívají atmosféru této velké akce.

Děti také milují tombolu, kde každý lístek vyhrává. Tradičně je možné získat řadu velmi hodnotných cen. 

Nejmenší děti tráví čas s maminkou u mentoringového stolu nebo s ním může být tatínek v dětském koutku. Pro ně je připraven kojicí a přebalovací koutek.

 

Konference pohledem dětí

Anička se v 8 letech chtěla stát spisovatelkou a psát velké příběhy o důležitých věcech. V jednom z uplynulých ročníků napsala krátkou reportáž o Equal Pay Day:

„Veletrh jménem Equal Pay Day znamená, že se spoustu firem sejde a pracuje. Ale nejen to. Je tu i tombola a lidé dostávaj dárky. Ženy se sejdou a mluví o sobě. U stolu sedí 17 paní a stolů je 23. Každý stůl má jinou představivost (míněno, že každý stůl má své téma). Nejvíc se mi líbí stůl číslo 5 Barbory Krieglové (měla barevné papírky, se kterými ženy pracovaly). Je tu i strom přání, máme tu i paní s obrázkama, které kreslí na velký plakát. Seznámila jsem se s tanečnicí Doris a měly jsme představení Salsy.“

Jak to vypadalo u některých mentoringových stolů z pohledu účastnice si můžete přečíst zde.

Hana Müllerová

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě