0
Menu

Děti na konferenci Equal Pay Day – Ženy sobě

Vzít s sebou dítě na akci nemusí nutně znamenat, že nemáte jinou volbu, protože vám vypadlo hlídání. Pro děti mohou být akce pro dospělé obohacující. Zjistí, kam rodiče chodí, co dělají, čím se baví. Akce Equal Pay Day – Ženy Sobě je příkladem, že to funguje. Užili si dospělí i děti.

Rossmánkův dětský koutek

Děti od 2 let jsme celý den zabavili v dětském koutku, který podpořila společnost Rossmann. Vedle běžného kreslení, tvoření a hraní měly děti možnost vyzkoušet si Kreativní muzicírování s Vlaďkou a Lali jógu s Kájou z Play Day.

Hudební hodinka byla zasvěcená muzikoterapii. Muzikoterapie je hluboké vnímání hudby a vyjadřování pocitů z hudby tancem či malbou. Děti si zahrály hudební a hudebně-pohybové hry, nacvičovaly písně, zkoušely hrát na klavír a vyzkoušely si i některé rytmické nástroje (bubínky, dřívka, triangly apod.).

S Kájou děti tvořily v pohybu. Povídaly si, dýchaly, relaxovaly. Vyzkoušely také zpívání mantry Óm a prstové mudry pro děti. Zacvičily si jógu na téma „Naše Zeměkoule“ a vyzdobily si mandaly plné dobrých přání. 

Děti na Equal Pay Day nebyly jen v dětském koutku. Některé byly příliš malé. Trávily čas s rodiči nebo babičkami střídavě v koutku a na chodbách. Větší děti se zapojily jako dobrovolníci nebo pozorovatelé, jako například Anička. Anička chce být spisovatelkou. Chce psát o velkých příbězích a zajímavých věcech. Napsala také krátkou reportáž o této akci.

Jak vypadal Equal Pay Day 2018 očima 8leté holčičky?

„Veletrh jménem Equal Pay Day znamená, že se spoustu firem sejde a pracuje. Ale nejen to. Je tu i tombola a lidé dostávaj dárky za 50 Kč. Ženy se sejdou a mluví o sobě. U stolu sedí 17 paní a stolů je 23. Každý stůl má jinou představivost (míněno, že každý stůl má své téma).  Nejvíc se mi líbí stůl číslo 5 Barbory Krieglové (měla barevné papírky, se kterými ženy pracovaly). Je tu i strom přání, máme tu i paní s obrázkama, které kreslí na velký plakát. Seznámila jsem se s tanečnicí Doris a měly jsme představení Salsy.“

Jak to vypadalo u některých mentoringových stolů z pohledu účastnice?

Hana Krejčí