0
Menu

Kreslení pravou mozkovou hemisférou – portrét

Kreslení pravou mozkovou hemisférou – portrét

Datum: 03. 08. 2013 - 04. 08. 2013
Čas: 09:00 - 17:00

Využijte co nejvíce svou pravou část mozku kde je intuice, emoce, kreativita.

Jde o nejefektnější metodu „kreslení pravou stranou mozku“, která byla dosud vyvinuta. Pravá mozková hemisféra nezná strach, nezná ani čas. Nevyjadřuje se mluvou, ale barvami, symboly …Rodí se v ní nejúžasnější nápady. Jenomže ta naše většinou spí jako Šípková Růženka. Preferujeme levou hemisféru, která nám organizuje čas, počítá minuty, chce výkony, logiku.

Jak probudit Růženku? Polibek prince v tomto případě nebude fungovat. (I když nikdy neříkej nikdy) Využíváme metodu Betty Edwards, universitní profesorky, která techniku kreslení úspěšně rozvinula. Podstatnou část kurzu tvoří praktická cvičení, která demonstrují účastníkům jejich schopnosti naučit se kreslit, naučit se „vidět“ a vnímat svět kolem sebe novýma očima.

Určitě se z nás na prvním kurzu nestane hned „malíř z Karlova mostu“, (i když jsem – s obdivem – už i takové zažila), ale objevíme jak na to, dostaneme návod. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou je další krok k rozvoji naší osobnosti. Jde o činnost, ve které budete experimentovat pod zkušenou taktovkou (přeloženo – lektorkou), budete si se zaujetím hrát a odměnou vám bude tvůrčí uspokojení a hlubší poznání světa, který nás obklopuje.

Naučit se kreslit je především naučit se správně vidět. Kreslit portréty budete již za dva dny.

Věnujte si tyto dva dny, na každém kroku nás čekají zajímavé objevy. Kresba je cesta, na které se pozastavujeme, abychom se mohli ohlédnout a pokračovat v příběhu…

Co od kurzu můžete očekávat

  • Objevíte své skryté možnosti, začnete využívat svou tvořivost
  • Neočekávaný skok ve schopnostech jak uměleckých, tak v novém kreativním přístupu k řešení úkolů všech oblastí života
  • Zvýšení kreativity a rychlosti v rozhodování, zvýšení sebevědomí
  • Budete lépe komunikovat s lidmi
  • Zlepšíte schopnost koncentrace
  • Budete schopni nakreslit portrét
  • Naučíte se odpočívat

Lektorka: Mgr. Miloslava Havlíčková

Miloslava HavlíčkováNe vždy jsem brala do ruky tužku. Směřovala jsem k jiným výtvarným technikám a domnívala se, jaký jsem mistr světa. Nebyla.

Pokora přišla s návratem a znovuobjevením kouzla kresby tužkou. Stačilo začít kreslit a trochu se zasnít. Tah tužkou vypráví o kořenech svého stromu, dovoluje rozjímání nad papírem. A tak jsem se rozhodla šlechtit kresbu tužkou jako krásnou a vzácnou bylinu ve všech jejích odstínech, v lahodě tvarů a melodii výrazu.

Kresba tužkou je umění prosté, živé, nepatetické, zdánlivě všední a přitom básnické, protože každý tah nese auru zasvěcení.

A nechat se jím okouzlit může skutečně každý, i vy…

Počet účastníků 8 až 12
Cena: 2 600 Kč vč. DPH

Rezervace

Objednávky pro tuto akci jsou uzavřeny.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě