Atelier Pexeso – sdílená kancelář s hlídáním dětí

Atelier Pexeso vznikl a poprvé otevřel 1.3.2012. Pavlína s Dorkou, majitelky Pexesa nás kontaktovali asi 14 dnů před otevřením. My s kolegyněmi v Baby Office jsme dělali rozsáhlý průzkum trhu, zda má podobný projekt šanci na úspěch, a ony se do toho mezitím vrhly.

Tehdy byly mojí Aničce 2 a půl roku a začaly jsme do Pexesa chodit. Vyhovovalo mi tam příjemné rodinné prostředí a milý personál. Zdálo se, že coworking s miniškolkou je funkční model a že otevření Baby Office na Praze 4, tedy v jiné lokalitě, je dobrý záměr. Dnes to vidím trochu jinak. Neměli jsme se vyčerpávat otvíráním vlastního prostoru, ale zaplnit tu mezeru, která nám v Pexesu chyběla, tedy kurzy, akce a budování komunity.

Podnikání maminek se často vyvíjí spolu s tím, jak děti rostou. A to se stalo také Dorce s Pavlínou, které coworking s hlídáním dětí přenechaly Báře, provozovatelce nadstandardních kroužků pro děti – Dětská studia.

Zájem o coworking nebyl tak velký, aby uživil sdílené kanceláře. A tak postupem času z celého konceptu zůstala pouze miniškolka.

Atelier Pexeso, nyní tedy Miniškolka U ježečků, sídlí v prostorách majestátní prvorepublikové vily se zahradou v klidné rezidenční části pražských Vinohrad v ulici Bratří Čapků, hned vedle vily, která těmto umělcům v minulosti patřila. 

Hana Krejčí

Sdílejte ...


Komentáře

Okomentuje příspěvek