0
Menu

Zábava pro děti: osvědčené tipy a nápady

Zábava venkuZábava pro děti venku

Dostat děti ven bývá někdy docela oříšek. Oblíbený způsob, jak děti motivovat, jsou bojovky nebo jiné hry s plněním úkolů. Děti s nadšením plní zadání a luští šifry. 

Opičí dráha

Děti jsou takové malé opičky. Milují prolézačky, tunely, podléznání a lezení. Udělejte jim překážkovou dráhu a máte několik hodin klid. Nejdřív budou prolézat dráhu podle zadání, pak začnou vymýšlet další překážky a na konci se nebudete stačit divit, co z toho vzniklo.

Doma vám pro vytvoření opičí dráhy stačí polštáře, židle, schůdky, míčky, podložky, plyšáci a další hračky. Překážky vytvářejte z jednoho konce bytu na druhý. Děti vám jistě ochotně pomohou dráhu vymyslet a pak si jí budou dostatečně dlouho užívat.

Podívejte se na naše tipy na venkovní opičí dráhu. Na oslavy a akce nabízíme pronájem opičí dráhy z molitanu.

Tvůrčí dílny

Děti tvoří přirozeně a s nadšením. My zařazujeme tvoření na většinu našich akcí. Tvořit se dá opravdu ze všeho. Dáváme přednost recyklovaným materiálům a přírodninám, které nezatěžují naši planetu. Skvělé tipy na tvoření s dětmi najdete i na stránkách Testováno na dětech.

Naší oblíbenou stavebnicí pro tvůrčí dílny je Play Mais, výborná ekologická stavebnice podporující jemnou motoriku a tvořivost dětí.

Další návody na tvoření najdete i na našich stránkách:

Dětské hry vycházející z lidových tradic a zvyků

Během celého roku existuje nepřeberné množství svátků, významných dnů a příležitostí, které inspirují ke hrám a tvoření. Podívejte se na náš výběr her našich rodičů a prarodičů.

Retro hračky

Pro tipy na dětskou zábavu často saháme pro do minulosti, kdy ještě neexistovaly mobilní telefony a tablety a děti trávily svůj čas běháním venku. Oblíbenou zábavou je například cvrnkání kuliček. Pravidla jsou jednoduchá. Vytvoříte důlek, do kterého se z určité vzdálenosti cvrnkají kuličky. Na výsluní se vrací také skákání gumy. Tuto oblíbenou zábavu husákových dětí v posledních letech popularizuje Alice Kavková, zakladatelka projektu 4Kavky, která tyto hry spolu s rodinou uvádí zpět do života a vytváří i hezké návody. Najdete je zde.

Kde hledat další inspiraci

  • Sbírku nejen skautských her najdete na webu Hranostaj.cz
  • Emovo archiv her jsou sice staré a neaktualizované stránky, ale najdete na nich spoustu krásných her 
  • Projekt Zabav děti vznikl v roce 2016. Autorovi, Michalu Kubovi chyběla inspirace pro práci s dětmi, a tak vytvořil přehledný pravidelně aktualizovaný web. 
  • Dominika Coufalová je maminka na rodičovské dovolené, která chce povzbudit ostatní rodiče k probouzení zájmu o fungování věcí u svých dětí. Vytvořila skvělé stránky Mini věda plné nápadů na vědecké pokusy.

Většinu uvedených tipů máme vyzkoušené na našich akcích pro rodiny, jako je Family Day nebo Dětský den.

Hana Müllerová a Pavlína Bandrowská

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě