603 564 243
Menu

Zábava pro děti: osvědčené tipy a nápady

Na našich akcích pro rodiny, jako jsou Family Day nebo Dětské dny s úspěchem využíváme řadu aktivit, které děti zabaví i poučí. 

Jednou z nejoblíbenějších aktivit jsou tematické stezky, bojovky nebo jejich alternativa. Děti s nadšením plní úkoly a luští šifry. Zapojují se i starší děti, které bývá obtížnější zabavit.

Retro hračky

Často saháme pro inspiraci do minulosti, kdy ještě neexistovaly mobilní telefony a tablety a děti trávily svůj čas běháním venku. Oblíbenou zábavou je například cvrnkání kuliček. Pravidla jsou jednoduchá. Vytvoříte důlek, do kterého se z určité vzdálenosti cvrnkají kuličky. Na výsluní se vrací také skákání gumy. Tuto oblíbenou zábavu husákových dětí v posledních letech popularizuje Alice Kavková, zakladatelka projektu 4Kavky, která tyto hry spolu s rodinou uvádí zpět do života a vytváří i hezké návody. Najdete je zde.

Opičí dráha

Opičí dráha

Děti milují tento druh zábavy. Udělejte jim překážkovou dráhu a máte několik hodin klid. Nejdřív budou prolézat dráhu podle zadání, pak začnou vymýšlet další překážky a na konci se nebudete stačit divit, co z toho vzniklo.

Doma vám pro vytvoření opičí dráhy stačí polštáře, židle, schůdky, míčky, podložky, plyšáci a další hračky. Překážky vytvářejte z jednoho konce bytu na druhý. Děti vám jistě ochotně pomohou dráhu vymyslet a pak si jí budou dostatečně dlouho užívat.

Podívejte se na naše tipy na venkovní opičí dráhu. Na oslavy a akce nabízíme pronájem opičí dráhy z molitanu.

Tvůrčí dílny

Děti tvoří přirozeně a s nadšením. My zařazujeme tvoření na většinu našich akcí. Tvořit se dá opravdu ze všeho. Dáváme přednost recyklovaným materiálům a přírodninám, které nezatěžují naši planetu. Skvělé tipy na tvoření s dětmi najdete i na stránkách Testováno na dětech.

Naší oblíbenou stavebnicí pro tvůrčí dílny je Play Mais, výborná ekologická stavebnice podporující jemnou motoriku a tvořivost dětí.

Další návody na tvoření najdete i na našich stránkách:

Dětské hry vycházející z lidových tradic a zvyků

Během celého roku existuje nepřeberné množství svátků, významných dnů a příležitostí, které inspirují ke hrám a tvoření. Podívejte se na náš výběr her našich rodičů a prarodičů.

Zábava pro děti v nabídce našich partnerů

Hrajeme si venku, je krásný web plný tipů na aktivity s dětmi venku

PlayDay a Veselý příměšťák jsou projekty akční ženy Anny Pedretti. Zajistí vám lektory na vše, o čem jste zatím jen snili. Pro děti organizuje již několik let umělecky zaměřené příměstské tábory.

Little Bears nabízí úžasné hračky z certifikovaných materiálů. Černobílé kostky můžete vidět na našich mobilních dětských koutcích.

Hana Müllerová a Pavlína Bandrowská

Komentáře