603 564 243
EN
Menu

Zábava pro děti – tipy a nápady

Zábava pro děti nemusí být drahá ani náročná. Přinášíme vám několik tipů, které využíváme na našich akcích pro rodiny jako jsou Family Day nebo Dětský den.

Opičí dráha

Děti milují nejrůznější prolézačky, podlézání, běhání kolem překážek, skákání a další dovádění. Vytvořit opičí dráhu není složité. Doma stačí polštáře, židle, schůdky, míčky, podložky. Opičí dráhu můžete uspořádat z jednoho konce bytu na druhý. Děti vám jistě ochotně pomohou dráhu vymyslet a pak si jí budou dostatečně dlouho užívat. Dráhu můžete postupně obměňovat, přidávat prvky, zkoušet měřit čas apod.

Pokud máte zájem, můžete si pronajmout naší opičí dráhu.

Retro hračky

Často saháme pro inspiraci do minulosti, kdy ještě neexistovaly mobilní telefony a tablety a děti trávily svůj čas běháním venku. Oblíbenou zábavou je například cvrnkání kuliček. Pravidla jsou jednoduchá. Vytvoříte důlek, do kterého se z určité vzdálenosti cvrnkají kuličky. Oblíbené je také skákání gumy,  Tuto oblíbenou zábavu husákových dětí v posledních lete popularizuje Alice Kavková, zakladatelka projektu 4Kavky. A když jsme v těch 70. letech, nesmíme zapomenout na přebírání provázku,

Tvůrčí dílny

Děti milují tvoření, proto zařazujeme tvůrčí dílny na většinu našich akcí. Tvořit se dá opravdu ze všeho. My dáváme přednost recyklovaným materiálům a přírodninám, které nezatěžují naši planetu. Skvělé tipy na tvoření s dětmi najdete na stránkách Testováno na dětech.

Naší oblíbenou stavebnicí pro tvůrčí dílny je Play Mais, výborná ekologická stavebnice podporující jemnou motoriku a tvořivost dětí.

Návod jak vyrobit ježka z papíru najdete na našich stránkách.

Ohlédnutí za akcí na téma zábava pro děti

V Baby Office občas pořádáme setkání na určité téma. Tentokrát to bylo zábava pro děti, vybíráme několik zajímavých tipů:

Hrajeme si venku, je krásný web plný tipů na aktivity s dětmi venku

PlayDay a Veselý příměšťák jsou projekty Akční ženy Anny Pedretti. Zajistí vám lektory na vše, o čem jste zatím jen snili. Pro děti organizuje již několik let umělecky zaměřené příměstské tábory.

Little Bears nabízí úžasné hračky z certifikovaných materiálů. Neodolali jsme a několik kousků zakoupili. Černobílé kostky můžete vidět na našich mobilních dětských koutcích.

Hana Krejčí

Komentáře