603 564 243
EN
Menu

Zábava pro děti – tipy a nápady

Zábava pro děti nemusí být drahá ani náročná. Přinášíme vám několik tipů, které využíváme na našich akcích pro rodiny jako jsou Family Day nebo Dětský den.

Opičí dráhaOpičí dráha

Děti milují tento druh zábavy. Udělejte jim překážkovou dráhu a máte několik hodin klid. Děti jsou neuvěřitelně kreativní, budou si samy vymýšlet další překážky a úkoly. 

Doma vám pro vytvoření opičí dráhy stačí polštáře, židle, schůdky, míčky, podložky, plyšáci a další hračky. Překážky vytvářejte z jednoho konce bytu na druhý. Děti vám jistě ochotně pomohou dráhu vymyslet a pak si jí budou dostatečně dlouho užívat.

Podívejte se na naše tipy na venkovní opičí dráhu. Na oslavy a akce nabízíme pronájem opičí dráhy z molitanu. 

Retro hračky

Často saháme pro inspiraci do minulosti, kdy ještě neexistovaly mobilní telefony a tablety a děti trávily svůj čas běháním venku. Oblíbenou zábavou je například cvrnkání kuliček. Pravidla jsou jednoduchá. Vytvoříte důlek, do kterého se z určité vzdálenosti cvrnkají kuličky. Na výsluní se vrací také skákání gumy. Tuto oblíbenou zábavu husákových dětí v posledních letech popularizuje Alice Kavková, zakladatelka projektu 4Kavky, která tyto hry spolu s rodinou uvádí zpět do života a vytváří i hezké návody. Najdete je zde.

Dětské hry vycházející z lidových tradic a zvyků

Během celého roku existuje nepřeberné množství svátků, významných dnů a příležitostí, které inspirují ke hrám a tvoření. Podívejte se na náš výběr her našich rodičů a prarodičů.

Tvůrčí dílny

Děti tvoří přirozeně a s nadšením. My zařazujeme tvůrčí dílny na většinu našich akcí. Tvořit se dá opravdu ze všeho. Dáváme přednost recyklovaným materiálům a přírodninám, které nezatěžují naši planetu. Skvělé tipy na tvoření s dětmi najdete i na stránkách Testováno na dětech.

Naší oblíbenou stavebnicí pro tvůrčí dílny je Play Mais, výborná ekologická stavebnice podporující jemnou motoriku a tvořivost dětí.

Další návody na tvoření najdete i na našich stránkách:

Zábava pro děti v nabídce našich partnerů

Hrajeme si venku, je krásný web plný tipů na aktivity s dětmi venku

PlayDay a Veselý příměšťák jsou projekty akční ženy Anny Pedretti. Zajistí vám lektory na vše, o čem jste zatím jen snili. Pro děti organizuje již několik let umělecky zaměřené příměstské tábory.

Little Bears nabízí úžasné hračky z certifikovaných materiálů. Černobílé kostky můžete vidět na našich mobilních dětských koutcích.

Hana Müllerová a Pavlína Bandrowská

Komentáře