0
Menu

Už jste slyšeli o spikeballu?

IMG_5431Gabriela Mlčochová a její přítel Jakub přivezli do Česka nový sport – spikeball. Zábavnou míčovou hru po 4 hráče, kteří si vystačí se síťkou a míčky. Vše, co podle nich potřebujete o spikeballu vědět: 4 hráči, 3 doteky, 1 set. Zkus to a uvidíš! To, co vypadalo ze začátku jen jako koníček, se nakonec rozvinulo do vlastního podnikatelského projektu a Gábriela s Jakubem se stali výhradními distributory spikeballu pro Českou republiku. S radostí sdílíme jejich příběh včetně fotek ze hry jako inspiraci nejen pro vaše podnikání. Je to i skvělá zábava pro děti i dospělé!

Jak to všechno začalo?

„Gabčo, ještě než pojedeme na letiště, musíme vyzvednout ten spikeball. Tehdy jsem poprvé od Kuby slyšela o spikeballu. Nebyla s ním řeč a pro set jsme tak tak stihli dojet a vzít si ho s sebou na výlet do Řecka v létě 2014. Uznávám, zpočátku jsem byla dost líná a radši v ruce držela dvojku vína než míček, ale třetí den se to nějak zlomilo a spikeball jsme konečně složili. A tehdy to začalo. Nadchli jsme se pro něj během pár minut a pak jsme celý zbytek výletu trávili výměnami na pláži prokládanými koupačkou v moři. Zastavovali nás cizí lidi a chtěli si s námi zahrát, ale hlavně nás to zabavilo na celou dobu, i když jsme většinu času hráli jen jeden proti jednomu.

Asi ještě větší impuls k dalším krokům bylo ale to, když jsme spikeball ukázali našim kamarádům. Najednou jsme se začali scházet častěji, výměny se stávaly delšími, intenzivnějšími a o to zábavnějšími. A tak jsme se jen utvrzovali v tom, co nás hned na začátku všeho napadlo. Zkusíme to tady v Česku? Vybudujeme tady nový sport?

IMG_9200

Řekli jsme jednohlasně ano. Věděli jsme, že to nebude lehké a že vedle full-time práce a studia se nebude podnikat snadno, ale plně jsme si všechna tato fakta uvědomovali. Obrovské odhodlání a víra nás hnala kupředu a stali jsme se výhradními distributory spikeballu pro ČR. Tehdy v zimě začal maraton něčeho, co ani jeden z nás na vlastní kůži neznal. Web, online komunikace, sociální sítě, copywriting? Co to je? Online marketing? Fakt? Reklama? Uuu. Samé nové věci.

Než jsme vůbec vyšli na povrch zemský s něčím, za čím jsme si stáli, uběhlo několik týdnů a měsíců práce. A tak začala naše pilotní sezóna 2015. Během toho roku jsme se stali součástí několika festivalů, sportovních akcí nebo jiných událostí pro veřejnost. Snažili jsme se spikeball prezentovat takový, jaký ho vnímáme my sami – zábavný, ale soutěživý, a do značné míry chill-outový. Jsme rádi, když se u našeho stanu kupí mladí lidé a seznamují se, polehávají, posedávají a povídají si. Proto to taky děláme, rádi poznáváme nové tváře a hráče, a co víc, nové přátele. A to je asi přesně to, co nás na tom všem baví nejvíce.

IMG_1945

Nezačali jsme podnikat, abychom zbohatli a nakoupili si fára a jachty. Podnikáme proto, abychom dělali radost okolí a každý z nás měl útočiště, kde může vypustit páru a kde mu je prostě fajn. Kde cítí, že taková atmosféra je.

Jen během první sezóny se okolo síťky vystřídala spousta různých lidí včetně výborných hráčů. Na turnajích, ať už zimních nebo letních, získávají výměny víc a víc šťávy a nás neskutečně baví se na tohle koukat. Jinak – plesá nám srdce, když to vidíme. Je to to jedno, co nás spojuje, je to naše malé dítko, které si hýčkáme a snažíme se, aby se mu dařilo dobře. A právě proto se mu asi daří líp a líp – protože se to snažíme dělat s láskou, odhodláním a vervou, kterou nám možná dává mládí, které nás stále hřeje. Ale dost možná i všechna ta odezva z okolí, která je čím dál větší. To je přesně ten hnací motor, který nám pomáhá, když jsme unavení a vyčerpaní, nestíháme a zapomínáme i sami na sebe.

Ale pak jsou tu ty chvíle, kdy se na sebe jen nevěřícně díváme a oběma se nám honí hlavou to samé – jsme na dobré cestě a to, co děláme, má smysl. A tak dál poposkakujeme a vystrkujeme růžky, napjatě čekáme, co všechno se bude dít dál. Protože jsme připraveni a další výzvy nás víc než lákají. Hlavně díky vám, a za to vám hluboce děkujeme.“

Gabriela Mlčochová

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě