EN
0
Menu

Umění opouštět

Miniškolka Baby OfficeTouto dobou před 7 lety jsme s Pavlínou a dalšími členkami týmu připravovaly otevření coworkingového centra Baby Office. Byly jsme plné snů, co všechno budeme dělat. Vedle sdílené kanceláře s hlídáním dětí, jsme plánovaly otevřít kavárnu s dětským koutkem a masérnu. Chystaly jsme náplň vzdělávacích kurzů a příměstských táborů. Připravovaly jsme se na realizaci mobilních dětských koutků na akcích a vymýšlely spoustu dalších věcí.

O několik měsíců později jsme začaly s realizací téměř všech našich plánů. Připadalo nám, že se všechny činnosti navzájem doplňují a podporují.

Poměrně záhy nám naštěstí došlo, že pokud má naše podnikání přežít, musíme začít škrtat. A tak jsme postupně opouštěly jednu aktivitu za druhou.

Nebylo to jednoduché. Rozvoji jsme věnovaly spoustu úsilí a o naše služby byl zájem. Nešlo ale zvládnout všechno. Zvláště když nám neustálé starosti o finanční zabezpečení braly počáteční energii.

Nyní, po 6 letech fungování, skončila také miniškolka. Poslední 4 roky ji provozovala Ivanka Kollárová. Pod jejím vedením školka vzkvétala. Rodiče přicházeli na doporučení nebo se svými dalšími dětmi. Byly to krásné časy 🙂

Ivanka pro nás byla a je velkou inspirací ve svém přístupu k životu i k podnikání. Rozhodnutí ukončit rozběhnutý projekt určitě nebylo jednoduché. Ale bez ukončování starých věcí není možné začít nic nového. Přejeme Ivance krásný zbytek rodičovské dovolené a úspěšný vstup do nového zaměstnání.

Pro nás je ukončení provozu miniškolky symbolickým završením jedné etapy. Bylo to období hledání, sbírání zkušeností a poznávání trhu. A také časem osobního zrání.

I když si často říkám, co všechno by se dalo dělat lépe, v podstatě jsem s vývojem spokojená. Odpovídá totiž zákonům trhu a fungování lidské psychiky. Tohle poznání je pro mě zatím to nejcennější, co jsem z podnikání získala.

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě