0
Menu

Tvořivě zabavit děti je možné i on-line, potvrzuje zkušenost z PricewaterhouseCoopers

On-line tvořeníDěti tráví doma spoustu času kvůli omezené školní docházce a zrušeným zájmovým kroužkům. Navíc se brzy stmívá, takže ani pobyt venku není možný tak dlouho, jak bychom si přáli. Snažíme se přepracovaným rodičům trochu ulehčit a děti zabavit. Jsme rádi, že společnost PWC pomáhá svým zaměstnancům – rodičům a nabízí jim možnost tvořit s dětmi on-line.

Jak to funguje?

V předstihu dopravíme balíčky s materiály pro tvoření do sídla firmy, kde si je rodiče vyzvednou. V určený čas se pak děti připojí do našeho kreativního studia, kde je připravena lektorka, která je doprovází. Tvoření trvá hodinu až hodinu a půl podle toho, jak rychle se podaří naplánované výrobky dokončit.

Co jsme zatím vyrobili?

První týden jsme vyráběli sněhuláky z ponožek, žirafu ze stavebnice PlayMais a papírové zápichy do květináčů.

Ohlasy byly pozitivní, děti moc šikovné, tak jsme se další týden pustili do výroby papírového betléma a postaviček z dřevěných výřezů.

V dalším týdnu jsme vyzkoušeli techniku decoupage a vyrobili si domeček pro skřítky a vánoční ozdobu.

Před Vánocemi jsme si ozdobili plátěnou tašku.

Tvoření pokračuje i v novém roce. Vyráběli jsme si masopustní masky betlémskou hvězdu z papíru.

Vytvořili jsme si také nástěnku snů a přání – vision board.

Co přináší on-line tvoření dětem?

Kromě toho, že se děti zabaví při zajímavé činnosti, přináší jim tvoření také další benefity. Rukodělná práce rozvíjí jejich jemnou motoriku. Děti se musí soustředit, trénují pozornost a zaměření na cíl

Pro děti je tento způsob tvoření náročnější než při osobní přítomnosti lektora, ať už kvůli nezvyklému způsobu komunikace nebo nemožnosti fyzické pomoci s tvořením. Tím, že se zvládnou přizpůsobit, posilují svou odolnost. Učí se také plánovat věci dopředu. Vědí, že ke tvoření budou kromě připraveného balíčku potřebovat ještě pár věcí, které se najdou v každé domácnosti – jako jsou nůžky, misky, lžíce apod.

Co přináší on-line tvoření firmě?

Firmy hledají cesty, jak podpořit své zaměstnance i v dnešní náročné době. Především rodiče jsou ve složité situaci, kdy je na ně vyvíjen velký tlak.

„Online družinu jsme začali našim kolegům a jejich dětem nabízet ve druhé vlně koronaviru. Dětem nabízí tvůrčí zábavu a rodičům zase možnost se na pár hodin intenzivněji věnovat práci, nebo si naopak oddechnout. Množství pozitivních ohlasů, které na ni máme, stále roste. Aktivity, kterým se děti věnují, jsou skutečně zábavné, což mohu potvrdit i na základě zkušenosti své devítileté dcery, která se družiny velmi ráda účastní. Pro rodiče je pak nespornou výhodou to, že dostávají balíčky potřebné k jednotlivým hodinám připravené přímo na recepci naší kanceláře,“ říká ředitelka PwC Česká republika a maminka Agáty.

Hana Müllerová

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě