Tipy pro dětskou oslavu narozenin

Děti oslavy milují, maminky už méně. Byť jim kromě starostí přinášejí také radosti. Dnes se zaměříme na to, jak si přípravy zpříjemnit a usnadnit.

Začneme třeba tím, že nakoupíme krásné papírové talíře a kelímky na jedno použití. Na trhu je již velký výběr jednorázového nádobí, které oživí každou dětskou párty. Líbí se vám trávově zelený talíř, žlutý kelímek nebo červený? Zvolíte nádobí s potiskem balónků a nápisem Happy Birthday?

 

 

Můžete si hrát se vzory, barvami a prostřít stůl tak, že si děti budou připadat jako v pohádkovém světě. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv dekor či barvu, slavnostně prostřený stůl bude, slovy vašeho dítěte, „hustýý“. Při samotné oslavě se nikdo nezraní o střepy, i kdyby se strhla papírová bitva.

 

 

A pokud je ratolest hodně kreativní, může si z papírového nádobí vystřihnout zvířátko, kytičku, domeček, vyrobit si karnevalovou masku, namalovat obrázek, vybarvovat a tvořit. Děti se zabaví a ještě si užijí legraci.

Oslava skončila, děti jsou šťastné a vy vyprovázíte posledního hosta. Pak už jen posbíráte použité nádobí a při cestě ke kontejneru s nápisem PAPÍR dětem vysvětlíte, že teď se chováte ekologicky zodpovědně, protože papír je přirozeně recyklovatelný materiál.

 

Markéta Cyrusováwww.dekos.eu,  www.shop-obaly.cz

Sdílejte ...


Komentáře

 1. Denisa 30. března 2017

  Nádobí je krásné, jako maminka bych ocenila minimum nádobí po oslavě, ale ekologické to bohužel není.
  Do modrého kontejneru nepatří… mastný nebo jakkoliv znečištěný papír. (www.jaktridit.cz)

  • Marketa 6. dubna 2017

   Dobrý den Deniso,
   jsem moc ráda, že Vás třídění odpadu zajímá, a že jste na článek reagovala.
   K Vašemu komentáři sděluji, že zmiňované jednorázové nádobí je, dle německého výrobce recyklovatelné a můžeme jej po použití vyhodit do kontejneru na papír. Laminace na povrchu zabraňuje promaštění. Moc děkuji a mějte se hezky.

 2. Martina 3. července

  Děkuji za pěkné typy 🙂 jistě bych to využila, ale také přemýšlím i o možnosti provést oslavu své dcery tady: https://questerland.cz/

Okomentuje příspěvek