0
Menu

Tipy na vánoční akce ve firmě

Vánoční večírky a párty patří k tradičním aktivitám předvánočního času ve firmách. Většina účastníků tyto akce vítá jako prostor pro uvolnění a popovídání si s kolegy, na které jindy nezbývá čas. Pokud se to přežene s alkoholem, některé kolegy najednou můžete poznat i z jiné stránky. Párty ale nemusí být pouze o popíjení, skvělou volbou mohou být zábavné programy, jako je vystoupení kouzelníka, který vám dokáže vyloudit dětský úžas na tváři. Ti odvážnější mohou uspořádat párty na netradičním místě. Zvolit můžete formu teambuildingu, nám se osvědčily třeba únikové hry.

Další možností, jak lidem vánoční setkání zpříjemnit, je uspořádání akce pro celou rodinu. Akci můžete zařídit přímo v prostorách vaší firmy anebo v pronajatém areálu. Akci můžete pojmout jako rodinnou Mikulášskou, kde se předpokládá, že dorazí zejména rodiče s dětmi, anebo se víc zaměříte na dospělé a připravíte pro ně kreativní workshop nebo Vánoční jarmark.

Jak na to

Na samotnou akci si stačí vyčlenit přednáškovou místnost nebo několik zasedaček (samozřejmě adekvátně plánovanému počtu lidí), kde se program uskuteční. Děti milují tvoření a stavění všeho druhu. Animační program můžete zorganizovat třeba v duchu českých vánočních tradic, kdy děti zdobí perníky nebo hledají čertovo uhlí. Nebo můžete spolu s dětmi cestovat kolem světa za tradicemi různých zemí. Ovšem nikdy nesmí chybět vrcholné číslo – a to je příchod Mikuláše s družinou čerta a anděla a pořádná nadílka. Někteří rodiče rádi využijí příležitosti, aby dětem dokázali, že Mikuláš opravdu existuje. Jiní už svým ratolestem prozradili, že je to jenom divadlo. Ale celá rodina se baví a o to jde nejvíc.  

Pokud chcete zapojit i ostatní zaměstnance, je ideální spojit akci s tvůrčím workshopem, který bude zaměřený třeba na výrobu vánočních ozdob či závěsů na dveře,  anebo můžete uspořádat jarmark. I ten může mít mnoho podob.

Akci lze spojit třeba s prodejním jarmarkem, kam pozvete drobné podnikatele/lky, kteří budou prodávat svoje produkty, a hosté si tak budou moci nakoupit netradiční vánoční dárky, které by těžko sehnali v běžných obchodních řetězcích. Navíc se tím podpoří šikovné české ruce.

Pokud rádi děláte věci, které mají hlubší smysl, začleňte do akce charitativní projekt. Pod vánoční strom umístěte kasičku s příspěvky na vybranou charitativní organizaci nebo některé z nich přímo pozvěte, aby na místě prodávaly své produkty.

Jednodušší program těchto vánočních akcí zvládnou zařídit i dobrovolníci ve firmě. Pokud se na to necítíte, my vám s tím rádi pomůžeme. Jestli vás zajímají další vánoční nápady či možnosti, jak párty připravit, napište nám a my se vám budeme čertovsko-andělsky věnovat.