0
Menu

Tipy na vánoční akce ve firmě

Vánoční večírky a párty jsou dobrou příležitostí, jak vyjádřit zaměstnacům vděk a uznání za odvedenou práci. Je to také prostor pro uvolnění a neformální zábavu s kolegy, na kterou jindy nezbývá čas. Nezřídka se ale i na těchto akcích řeší pracovní záležitosti a zaměstnanci si vyměňují nápady a inspiraci.

Zábavný program pro dospělé

Doporučujeme zajistit na část večera program, a zároveň ponechat dostatek času pro volnou neorganizovanou zábavu.

Čím můžete zpestřit vánoční večírek:

  • Vánoční kvízy
  • Vánoční únikové hry
  • Tombola s vánočními dárky a cenami
  • Vánoční workshopy
  • Vánoční filmový večer
  • Taneční večírek s živou či reprodukovanou hudbou
  • Vánoční fotokoutek

 

Akce pro celou rodinu

Firemní mikulášskou potěšíte všechny rodiče dětí do cca 12 let. Budou nadšení, že nemusí řešit návštěvu mikulášské družiny, a zároveň dopřejí dětem krásný zážitek. V mezinárodních firmách je tento benefit vítaný pro pochopení našich místních tradic.

Akci můžete zařídit přímo v prostorách vaší firmy anebo v pronajatém areálu. Akci můžete pojmout jako rodinnou Mikulášskou, kde se předpokládá, že dorazí zejména rodiče s dětmi, anebo se víc zaměříte na dospělé a připravíte pro ně kreativní workshop nebo Vánoční jarmark.

Na samotnou akci si stačí vyčlenit přednáškovou místnost nebo několik zasedaček (samozřejmě adekvátně plánovanému počtu lidí), kde se program uskuteční. Děti milují tvoření a stavění všeho druhu. Animační program můžete zorganizovat třeba v duchu českých vánočních tradic, kdy děti zdobí perníky nebo hledají čertovo uhlí. Nebo můžete spolu s dětmi cestovat kolem světa za tradicemi různých zemí. Ovšem nikdy nesmí chybět vrcholné číslo – a to je příchod Mikuláše s družinou čerta a anděla a pořádná nadílka. Ať už na Mikuláše děti věří nebo ne, vždy je to skvělá zábava.  

Charitativní projekty

Pokud rádi děláte věci, které mají hlubší smysl, začleňte do akce charitativní projekt. Pod vánoční strom umístěte kasičku s příspěvky na vybranou charitativní organizaci nebo některé z nich přímo pozvěte, aby na místě prodávaly své produkty.

Jednodušší program těchto vánočních akcí zvládnou zařídit i dobrovolníci ve firmě. Pokud se na to necítíte, my vám s tím rádi pomůžeme. Jestli vás zajímají další vánoční nápady či možnosti, jak párty připravit, napište nám a my se vám budeme čertovsko-andělsky věnovat.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě