0
Menu

Tip na výlet: do srdce České Kanady

Česká Kanada je nádherný kraj, který se prostírá mezi Jindřichovým Hradcem, Dačicemi, Kunžakem a Slavonicemi. Své označení získal pro své drsnější podnebí, husté lesy a početné vodní plochy. Procházka lesy České Kanady jsou doslova balzám na nervy. Čistý vzduch, hluboké ticho, které přerušuje pouze zpěv ptáků a zurčení potůčků, nádherné vysoké stromy a krásné výhledy do krajiny, to je přesně to, co člověk unavený městským ruchem potřebuje.

Hrad Landštejn

Majestátný hrad byl zbudován kolem roku 1222 na obranu zemských hranic českým králem Přemyslem Otakarem I. Původně románský hrad byl později přestavěn v gotickém slohu.

Slavonice

Malebné městečko nedaleko hranic s Rakouskem se zachovalými renesančními domy v historickém centru města. Za návštěvu stojí Pevnostní areál Slavonice, kam se dostanete pěknou procházkou Pohádkovým lesem.

Kaproun

Železniční zastávka na Jindřichohradecké úzkokolejce, která je známá především tím, že tu Járu Cimrmana vyloučili z přepravy. 

Ďáblova prdel

Skalní útvar, který velmi věrohodně připomíná pozadí, je cílem mnohých výletů, stejně jako nedaleká rozhledna svatého Jakuba. 

Kde se ubytovat?

Do České Kanady jezdíváme často, patří k našim oblíbeným destinacím. Vyzkoušeli jsem už několik ubytování.

Pokud dáváte přednost luxusnějšímu ubytování, pak se vám určitě bude líbit na Frankově dvoře. Po návratu z výletu si můžete zaplavat v hotelovém bazénu, vyhřát se v sauně a relaxovat ve vířivce. Hotel leží u Jindřichova Hradce, do České Kanady je možné dojet stylově úzkokolejkou, takže neminete Cimrmanův Kaproun.

Bydlení přímo pod hradem Landštejn má své osobité kouzlo, které vám umožní zažít Hotel Landštejnský dvůr. Vybavení hotelu je již trochu starší, koberce prošlapané, wifi slabá a moc nefunguje, ale zato můžete z okna koukat přímo na hrad a kolem hotelu vedou turistické a cyklistické stezky, takže jste za pár minut úplně mimo civilizaci.

Pokud dáváte přednost ubytování v soukromí, doporučujeme nově rekonstruovanou Vilu Slavonice. Leží na kraji městečka, kousek od Pohádkového lesa.

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě