0
Menu

Tip na dovolenou s dětmi: Farma Slunečný dvůr

Anička letos jela poprvé na tábor. Vybrala si tábor Mezi Kelty, který probíhal v Hradišti na Chrudimsku. Děti jsme na místo konání tábora museli dopravit sami, proto jsem se rozhodla, že si s Kubou a Janičkou uděláme dovolenou někde poblíž, abychom nemuseli jezdit tam a zpět.

Ubytování jsem hledala na oblíbeném Bookingu, zaujala mě Farma Slunečný dvůr, která měla podle popisu vše, co jsme k pohodové dovolené potřebovali – klidné místo kousek od lesa, přijatelné ceny a možnost polopenze. Skutečnost ovšem předčila naše očekávání. Krásný čistý apartmán, milí majitelé, kteří se o nás starali jako o vlastní rodinu, koně, lesy a především úžasný klid narušovaný jen Kubovým nadšeným výskáním. Chutné a bohaté snídaně i večeře podávané v magické kulaté stavbě, která dominuje celému komplexu, byly už jen třešničkou na dortu. Podívejte se na webové stránky farmy Slunečný dvůr.

Výlety po okolí

I když Chrudimsko nepatří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace, je tu řada krásných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Samotné město Chrudim nás nadchlo nejen úžasným Muzeem loutek, příjemnou architekturou, ale také řadou obchůdků s krásným českým zbožím, takže jsme se vrátili vybavené novými šaty, botami i kabelkou.

Nedaleké Slatiňany jsou známé především romantickým zámkem, který sloužil jako sídlo šlechtické rodině Auerspergů. My jsme si s Kubou troufli pouze na prohlídku zázemí pro služebnictvo a technické místnosti, ostatní okruhy se zdály příliš dlouhé. A byla to dobrá volba! Viděli jsme zámeckou kotelnu, která Kubu uchvátila. Bohužel Janička při vyšších teplotách přestává fungovat (bylo 31°C), tak jsme museli rezignovat na procházku po okolí, prohlídku hřebčína nebo vycházku na nedaleký Kočičí hrádek. Tak snad příště.

Možné koupání v okolí je na Sečské přehradě nebo na koupališti v Chrudimi. Doporučuji cestou navštívit také zříceninu hradu Lichnice, které se říká brána do Železných hor.

S Janičkou jsme milovnice starých času, pro nás je tento kraj jako stvořený. Navštívili jsme Skanzen Veselý kopec, Hlinecký Betlém (i když tam jsme se dostali spíš omylem, protože jsme si na Veselém kopci koupili lístek a měli jsme zato, že uvidíme pravý Betlém:-)) i keltský skanzen Nasavrky, kde jsme si vyzvedávali Aničku z tábora.

Celkově se nám pobyt moc líbil a už se těšíme na příští rok.

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě