0
Menu

Oblíbená témata dětských dnů a Family days

Dětské dny a Family days jsou nejzábavnější, když jsou uspořádané v jednom tématu. Jednotící téma děti vtáhne do aktivit a jejich fantazie je přenese do kouzelného dobrodružného světa. Hlavním obsahem programu jsou tematické soutěže, které vymýšlíme na míru, a další doplňkové aktivity. Podívejte se s námi na ta nejoblíbenější témata:

Ze života včely

Včela byla vyhlášena nejdůležitějším tvorem planety. Víte proč? Pojďte to s námi zjistit, seznámit děti s jejich životem, odbourávat obavy ze setkání a motivovat je k jejich ochraně.

Den Země, Objevitelé planety Země apod.

Zábavně naučné téma k udržitelnosti a ekologii hravou formou upozorní děti na problémy, kterým dnešní společnost čelí. Seznamujeme děti se zákonitostmi přírody, ve které žijeme, a proč je o ni třeba pečovat. Hravou formou zjistí něco o ekologii, fotosyntéze, životě rostlin a stromů či další zajímavosti. V případě programu pro veřejnost využíváme např. tematickou stezku Sqělé místo k životu, kterou si můžete objednat i samostatně.

Svět zvířat

Ve světě zvířat najdete spoustu inspirací i podobností s tím naším. Vyzkoušíte si obratnost šelem i chytrost lišky a zjistíte, proč je včela tak důležitá pro člověka. Pro akce svépomocí najdete na našem e-shopu stezku i ministezku či kreativní omalovánky a zábavník k tématu Svět zvířat.

Z pohádky do pohádky

Pohádkové téma se nikdy neomrzí. Červená Karkulka, Perníková chaloupka, princezny a drakové. Pokud si toto téma realizujete sami, vyzkoušejte naši pohádkovou stezku Zatoulaná pohádka.

Námořníci 

Voda je oblíbený námět pro akci, zvláště v parných dnech. Děti loví rybičky, soutěží v různých disciplínách, nebo vyrábějí originální výrobky. Pokud hledáte inspiraci pro realizaci s pomocí dobrovolníků, v naší šabloně dětského dne najdete návrh stanovišť a pomůcek, které jsou potřeba.

Vesmír a mimozemšťané

Zkouška skafandru, putování mezi planetami, boj s mimozemšťany – to jsou hlavní aktivity vesmírného dětského dne. K tomuto tématu máme tematickou stezku Vesmírné putování

Olympiáda

Sportovní aktivity mohou být zarámovány olympijskými hrami, ať již s tradičními nebo sranda disciplínami.

Noemova Archa

Propojení světa zvířat a vody v tématu Noemova archa je velmi oblíbené. Děti soutěží, zachraňují zvířátka, sportují a tvoří. 

Ze života kovboje

Ideální téma dětského dne do areálů, kde se vyskytují zvířata. My jsme toto téma rádi využili prostředí areálů na ranči v Malevilu či na Toulcově dvoře.

Filmové dobrodružství

Děti milují všechny druhy honiček. Když je honí Spider-Man, jsou na vrcholu blaha. 

Cesta kolem světa, Chuť Itálie apod.

Cestování je vděčné téma, při kterém už myslíme na prázdniny a čas dovolené. Co stanoviště to světadíl nebo zaměření akce na konkrétní destinaci podle přání klienta. My jsme třeba v Itálii navštívili Řím, Benátky a šikmou věž v Pise. Děti si skládaly lodičky, vyrobily si sopku a přišel i kouzelník.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě