603 564 243
EN
Menu

Stát zaplatí školku za Vás i za rok 2018

Díky slevě na dani zaplatí stát v roce 2018 miniškolku za Vás až do výše 12 200 Kč.

I za rok 2018 si budete moci uplatnit slevu na dani za školkovné v naší miniškolce!
Miniškolka Baby Office spadá mezi předškolní zařízení, kde lze uplatnit slevu na dani.

Jak?
Dáte dítě k nám do miniškolky (s docházkou dle Vašeho výběru) a my Vám na konci roku vystavíme potvrzení na částku, kterou jste zaplatili za školkovné.

Kdy?
Na základě námi vystaveného potvrzení uplatníte slevu na dani (za umístění dítěte) u zaměstnavatele v rámci ročního zúčtování záloh, nebo u správce daně v rámci daňového přiznání. Slevu nelze uplatnit průběžně v každém měsíci.

O potvrzení platby školkovného za rok 2018 můžete požádat na emailu: ivana.kollarova@babyoffice.cz.

Kdo?
Slevu může uplatnit jeden z rodičů, žije-li s ním dítě ve společné domácnosti. Naopak slevu nemohou uplatnit prarodiče na vnuka či vnučku (s výjimkou péče nahrazující péči rodičů).

Kolik?
Slevu lze uplatnit až do výše minimální mzdy, která za rok 2018 činí 12 200 Kč. Tato částka lze uplatnit za školkovné za každé dítě zvlášť. Výdaje na stravování a dopravu však zahrnout nelze.

Souvislost s ostatními slevami na dani týkající se dětí?
Dosavadní “slevu na dítě” tato daňová výhoda nijak neruší ani neomezuje. Pokud bude třeba, odpočet si budou moci mezi sebe pracující rodiče rozdělit – jeden uplatní “slevu na dítě”, druhý “slevu za umístění dítěte” (tj. za školkovné).
Na rozdíl od slevy na dítě nepočítá sleva na školkovné s takzvaným bonusem. Pokud je daňová povinnost nižší než sleva na školkovné, nelze využít slevu celou. U dosavadní slevy na dítě je přitom možné nevyužitou část slevy dostat ve formě bonusu jako peníze „navíc“ od státu.

Více najdete v §35bb odst. 6) zákona o daních z příjmu platném do 31.12.2015 a novele platné od 1.1.2016.

 

 
Komentáře