Stát zaplatí školku za Vás i za rok 2016

Díky slevě na dani zaplatí stát v roce 2016 miniškolku za Vás až do výše 9900 Kč.

I za rok 2016 si budete moci uplatnit slevu na dani za školkovné v naší miniškolce!
Miniškolka Baby Office spadá mezi předškolní zařízení, kde lze uplatnit slevu na dani.

Jak?
Dáte dítě k nám do miniškolky (s docházkou dle Vašeho výběru) a my Vám na konci roku vystavíme potvrzení na částku, kterou jste zaplatili za školkovné.

Kdy?
Na základě námi vystaveného potvrzení uplatníte slevu na dani (za umístění dítěte) u zaměstnavatele v rámci ročního zúčtování záloh, nebo u správce daně v rámci daňového přiznání. Slevu nelze uplatnit průběžně v každém měsíci.

O potvrzení platby školkovného za rok 2016 můžete požádat na emailu: ivana.kollarova@babyoffice.cz.

Kdo?
Slevu může uplatnit jeden z rodičů, žije-li s ním dítě ve společné domácnosti. Naopak slevu nemohou uplatnit prarodiče na vnuka či vnučku (s výjimkou péče nahrazující péči rodičů).

Kolik?
Slevu lze uplatnit až do výše minimální mzdy, která v roce 2016 činí 9 900 Kč. Tato částka lze uplatnit za školkovné za každé dítě zvlášť. Výdaje na stravování a dopravu však zahrnout nelze.

Souvislost s ostatními slevami na dani týkající se dětí?
Dosavadní “slevu na dítě” tato daňová výhoda nijak neruší ani neomezuje. Pokud bude třeba, odpočet si budou moci mezi sebe pracující rodiče rozdělit – jeden uplatní “slevu na dítě”, druhý “slevu za umístění dítěte” (tj. za školkovné).
Na rozdíl od slevy na dítě nepočítá sleva na školkovné s takzvaným bonusem. Pokud je daňová povinnost nižší než sleva na školkovné, nelze využít slevu celou. U dosavadní slevy na dítě je přitom možné nevyužitou část slevy dostat ve formě bonusu jako peníze „navíc“ od státu.

Více najdete v §35bb odst. 6) zákona o daních z příjmu platném do 31.12.2015 a novele platné od 1.1.2016.

 

_MG_0622


Komentáře

Okomentuje příspěvek