0
Menu

Slevomat odpilotoval svůj první příměstský tábor pro děti. Jaké byly ohlasy a co se chystá dál?

V létě 2023 jsme realizovali letní příměstský tábor pro Slevomat – firmu, kde to žije zážitky. O tom, jak to probíhalo, jsme si povídali s HR specialistkou Martinou Khyrovou.

Martino, co všechno vlastně Slevomat dělá? 

Martina: Přinášíme lidem do života radost. Směřujeme k tomu, aby byl Slevomat pro naše zákazníky první jasnou volbou, když hledají zážitky a inspiraci v oblasti cestování, lokálních služeb a zboží. 

Kolik máte zaměstnanců? 

Martina: V současné chvíli má Slevomat 300 zaměstnanců. 250 z nich je aktivních, zbytek je na mateřských dovolených nebo jsou to externí zaměstnanci. 

Máte nějaké netradiční zaměstnanecké benefity?

Martina: Všem našim zaměstnancům poskytujeme možnost využít portál Terapio, kde si mohou popovídat s odborníky z řad terapeutů a psychologů o všem, co je trápí. 

V létě jste pořádali příměstský tábor. Jak vás to napadlo? 

Martina: Inspiraci jsme získali od našich kolegů ze Slovenska, ze Zľavomatu. Zjistili jsme, že je u nich v kancelářích dětský koutek a že o prázdninách nabízejí svým lidem možnost hlídání dětí. 

Kolik dětí se příměstského tábora zúčastnilo? A jaké byly ohlasy? 

Martina: První příměstský tábor byl zorganizovaný velice narychlo, ale i tak se nám podařilo obsadit maximální možnou kapacitu. Ohlasy byly tak pozitivní, že určitě chceme pokračovat a chceme nabídnout více než jeden termín. 

Jak se vám líbil přístup ze strany Baby Office? A doporučili byste Baby Office i do dalších firem? 

Martina: Za mě 11 bodů z 10. Všichni z Baby Office byli neskuteční profíci. Připravili dětem krásný program, krásné zázemí. A vidět spokojené děti a spokojené rodiče pro mě bylo obrovskou radostí. 

Plánujete benefity v oblasti péče o zaměstnance s dětmi ještě více rozvíjet? 

Martina: Když Slevomat začínal, dětí jsme moc neměli. Ale to už je dávná minulost a teď jich máme hodně. Takže benefity v téhle oblasti určitě rozvíjet plánujeme. 

A otázka na závěr: Jakými 3 vlastnostmi podle vás nejčastěji vynikají zaměstnanci s dětmi? 🙂

Martina: Mají naprosto vynikající time management a v práci neztrácejí čas. Zdobí je nadhled a umí vyřešit jakoukoliv nestandardní situaci. A pokud jim firma dá prostor pro ten správný work life balance, jsou vděční, spokojení a všechno v dobrém firmě vrátí.

Pavlína Štochlová

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě