0
Menu

Růže z listí

Květiny z podzimního listí jsou jednoduché a přitom vypadají velmi dekorativně ať už ve váze nebo jako součást podzimních dekorací.

Růže z listí - co je potřebaJak na výrobu růže z listí?

Budete potřebovat barevné listy, nejlépe z javoru, ale je možné použít i listí z jiných stromů. Důležité je, aby byly dostatečně veliké a jednolité. Na jednu růži potřebujete 5-8 listů podle toho, jak chcete, aby byla květina bohatá. 

Dále potřebujete provázek, nitku nebo gumičku, kterou listy uchytíte k sobě a nůžky pro odstřižení provázku.

Růži z listí zvládnou děti cca od 4 let, pokud jim pomůžete držet listy pohromadě a na konci je svázat.

Příprava listů

Listy je potřeba složit tak, aby byla vidět pouze lícová strana listu. Listy můžeme připravit dopředu a pak je rovnat k sobě nebo je skládat průběžně. Pak ale musíme listy skládat jednou rukou, zatímco ve druhé držíme růži.

Skládání listů k sobě

Listy k sobě přikládáme jako plátky růže. Prostřední list můžeme srolovat do ruličky. Pokud máme listy různé velikosti, začneme s menšími listy a postupně přikládáme ty větší. Na závěr je možné přiložit zelené listy, které pak vypadají jako květní lůžko.

Závěr

Pokud máme růži dostatečně bohatou, ideálně cca 8 lístků, zavážeme květinu v místě, kde jsme ji drželi. Pozor, ať ji nezavážete příliš nízko a růže se vám nezačne rozpadat. Je potřeba přichytit všechny listy.

Růže můžeme doplnit mašličkou z kukuřičného šustí, břečťanovými listy nebo jinou zelenou dekorací. 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě