0
Menu

Rozhovor s organizátory veletrhu Cannafest

Cannafest je největším veletrhem konopí na světě. Tento rok přivítá své návštěvníky od 2. do 4. listopadu na výstavišti PVA Letňany a my budeme opět u toho. Trochu jsme vyzpovídali  Markétu Novák Matějkovou, jednu z pořadatelek festivalu, abychom se dozvěděli něco ze zákulisí. Jak náročná je organizace, na jaké novinky se můžete těšit a kolik návštěvníků organizátoři očekávají?

Váš veletrh se tento rok koná už podeváté, kolik očekáváte návštěvníků?

Loni dorazilo na veletrh přes 30 tisíc návštěvníků a vzhledem k tomu, že se veletrh rok od roku zvětšuje a přibývá vystavovatelů i návštěvníků, tak doufáme, že toto číslo nejen potvrdíme, ale ještě překonáme.

Na co se letos mohou návštěvníci veletrhu těšit?

Během tří dnů zde bude vystavovat 260 vystavovatelů z 26 zemí světa, což tento veletrh řadí mezi jeden z největších na světě v tomto odvětví. Kromě expozici vystavovatelů se mohou návštěvníci těšit na odbornou konferenci, čítárnu, kino, vapo lounge, konopný catering, chill out zónu, koncerty a mnoho dalšího.

Co vás vedlo k rozhodnutí takovou akci uspořádat? Inspirovali jste se v zahraničí?

Ředitel veletrhu Lukáš Běhal pracoval mnoho let jako šéf zahraničního oddělení ve veletržní správě a právě po odchodu ze zaměstnání vznikla myšlenka na pořádání tohoto veletrhu. S organizací měl Lukáš mnoho zkušeností a tím, že žádný podobný veletrh se u nás nekonal, byla to zajímavá příležitost, ale také risk. Jak ale potvrzuje devátý ročník, toto rozhodnutí bylo sice velmi odvážné, ale vyplatilo se. Cannafest je dnes jedním z nejvíce mezinárodně zastoupených veletrhů a jeho odborná část je velice ceněna jak mezi odborníky, tak i laickou veřejností.

Kolik lidí se dnes na organizaci veletrhu podílí a jak dlouho trvá příprava?

Na přípravě se podílí celkem 7 stálých členů týmu, kteří se veletrhu věnují většinu roku, ale jak se blíží veletrh a je třeba řešit odborné a technické záležitosti, tak našich spolupracovníků přibývá. Dá se říct, že se na veletrh připravujeme skoro celý rok.

Také letos plánujete využít mobilní dětský koutek Baby Office. Jak jste se o nás dozvěděli?

Mobilní dětské koutky Baby Office jsme získali na doporučení a udělali jsme dobře. S vašimi službami jsme spokojení, sami máme děti, takže jsme si vaše služby byli otestovat na „vlastní kůži“.

Máte zkušenost, že na vaši akci míří hodně rodičů s dětmi?

Dá se říci, že rodičů s malými dětmi každoročně přibývá a i když netvoří většinu, tak právě tím, že jsme sami rodiče, tak jsme chtěli vyjít vstříc lidem, kteří se chtějí na veletrh podívat, ale nemají hlídání nebo se obávají, jak dítko zabaví. A právě díky Baby Office se nám to splnilo a podle ohlasů je znát, že to byl dobrý krok.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na shledanou v listopadu v našem dětském koutku na veletrhu Cannafest.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě