0
Menu

Rozhovor s organizátorem festivalu Mezi Kopci

Josef Vokál nás přizval, abychom na festivalu Mezi Kopci vytvořili zázemí pro rodiče s dětmi. Vytrhli jsme ho z příprav na festival, abychom ho trochu vyzpovídali. Jak náročné je připravit takový festival, dostat na něj kapely, a proč myslet i na děti?

Podle toho, co jsem četla o festivalu Mezi Kopci, je to největší jizerskohorský festival. Kolik návštěvníků zavítalo na první ročník a kolik čekáte v tomto roce?

Na první ročník přišlo necelé dva tisíce návštěvníků, letos očekáváme tři a půl až čtyři tisíce lidí. Změnili jsme totiž lokalitu a z Albrechtic jsme přesunuli festival k Jablonecké přehradě, což je skoro v centru města na krásném místě. Odpadá tedy problém s dopravou. Samozřejmě se uvidí podle počasí a dalších proměnných.

Na festivalu se objeví kapely jako Čechomor, Wohnout, Support Lesbiens, zpěvák Dan Bárta s kapelou nebo Lenka Dusilová. Je to těžké, získat taková známá jména pro festival, který se nemůže pochlubit dlouhou tradicí?

Není to zrovna lehké. Manažery kapel jsem obeslal články o minulém ročníku a kontakty na účinkující, aby si mohli ověřit, že všechno proběhlo dobře. Oni si tak o nás mohli udělat dobrý obrázek a ozvali se. Asi nejtěžší to bylo s Čechomorem, který má v létě několik velkých koncertů. Chtěli najisto vědět, jestli je festival dobře zorganizovaný.

Jak dlouho trvá příprava takto velké akce?

Příprava trvá asi rok.

Letos jste se rozhodl vytvořit i zázemí pro rodiče s dětmi, co vás k tomu vedlo? Máte po loňském ročníku zkušenost, že na festival míří hodně rodičů s dětmi?

Ten loňský ročník na tohle moc neukázal, ale to bylo podle mě tím místem, které bylo hůře dostupné. Letos jsem se na rodiny zaměřil více a měl jsem velmi dobrou odezvu od fanoušků na Facebooku. Proto jsem se vás také rozhodl oslovit.

Jak jste se dozvěděl o Baby Office?

Na internetu jsem hledal možnosti, jak vytvořit zónu pro děti nebo nějaký dětský koutek, a přitom jsem narazil náhodou na Baby Office.

Jaký vidíte smysl v rozšíření podobných akcí o zázemí pro rodiče s dětmi? Může to pomoci i návštěvnosti?

Smysl v tom určitě vidím. Směřuji všechno na ženy. Mám zkušenost, že když přijdou ženy, přijdou i chlapi. A rodiče uvítají hlídání dětí na akci. Ženy často rozhodují o tom, kam rodina půjde, a proto na ně také cílím. Vidím to teď u nás doma. Moje žena je zrovna těhotná a vím, že když by takové zázemí měla, nemusela by sedět odříznutá doma a mohla chodit na takové akce i s dítětem.  Je to velké plus pro rodiny, když mohou přijít všichni.

Pamatujete si, kdy jste se Vy sám dostal na hudební festival (bylo to s rodiči)?

(smích) Určitě to nebylo s rodiči, tak v 17. A pak už každý rok.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně nadšených návštěvníků.

Pár fotek z minulého ročníku a pozvánka na ten letošní, abyste věděli, na co se můžete těšit.

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě