0
Menu

Restartomat odstartoval

V pátek 27. května 2016 jsem měla tu čest zúčastnit se úvodního workshopu projektu Restartomat, který organizuje nezisková organizace Dobrý start. Setkání proběhlo v mé oblíbené kavárně Café Louvre.

Desítka aktivních podnikavých žen vytvořila skvělou atmosféru. Sdíleli jsme navzájem své podnikatelské sny. Zjistily jsme, že motivace k podnikání je u všech podobná. Chceme dělat to, co nás baví, a přitom mít dostatek volnosti, abychom mohly pečovat o své děti a rodinu.

Jana Herzeg a Simona Kolková, zakladatelka a ředitelka Dobrého startu, představily na úvod detaily Restartomatu. Jedná se o ucelený vzdělávací cyklus, který má pomoci maminkám na mateřské a lidem znevýhodněným na trhu práce rozjet své podnikání. Pro vybrané záměry je připravena i vstupní investice.

Následovaly příběhy jednotlivých účastnic. Jejich podnikatelské aktivity byly v různých fázích realizace. Od počátečního nápadu až po již fungující podnik, pro které hledaly ženy další možnosti rozvoje.

Závěr patřil tvorbě vision boardů, tedy zhmotněných přání formou obrázkové koláže.

Café Louvre poskytla tradičně příjemné prostředí, špičkový servis a výborné občerstvení. Mile mě překvapila také zásoba hraček, kterou pohotový číšník přinesl, když uviděl děti. A na důkaz, že malí návštěvníci jsou zde vítáni, připravil krásně naaranžované kousky ovoce.

Znovu jsem se přesvědčila o tom, že děti dokáží dobře přispívat k celkově uvolněné a přátelské atmosféře. I pro děti je obohacující, když se účastní podobných akcí. Vidí své rodiče pracovat, tvořit a být aktivní, a to je ta nejlepší výbava do života, kterou jim můžeme dát.

Text Hana Krejčí, Foto Simona Kolková

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě