EN
0
Menu

Propojujeme firmy a rodiče

Na konci června jsme v Baby Office připravili ve spolupráci s T&CC akci “Mateřství jako skvělá kvalifikace”, kde se maminky mohly seznámit se zajímavým programem pro rozvoj vlastní kariéry a navíc navzájem sdílet vlastní zkušenosti s návratem do práce. Zavítalo k nám téměř 30 aktivních maminek, většina z nich i se svými dětmi. O starší děti jsme se postarali v našem koutku, ti nejmenší zůstali s námi, nerušili a postarali se o uvolněnou atmosféru.

Sdílení zkušeností s návratem do práce

Začátek jsme věnovali vzájemnému seznamování, a pak jsme diskutovali o tématech, které trápí rodiče, co chtějí pracovat. Díky tomu, že řada účastnic působila před odchodem na mateřskou dovolenou v oblasti HR, měli jsme skvělou šanci nahlédnout na tento problém z obou stran.

To bylo velmi užitečné, protože maminky se tak třeba dozvěděly, že firmy často pozice na částečné úvazky neinzerují, ale většinou si je drží pro své zaměstnance vracející se po rodičovské dovolené. Hledání na otevřeném  trhu práce je tedy mnohem obtížnější. Na druhou stranu si řada zaměstnavatelů začíná uvědomovat kvality maminek, kdy oceňují jejich efektivitu, rychlost a také větší loajalitu.

Představení služeb firmy TCC

Následovala prezentace Kristýny Derkové. Nejprve pohovořila o preferencích žen ohledně práce a rodiny, shrnula různé možnosti flexibilní organizace práce a zmínila i ne příliš optimistickou situaci v ČR. Naprosto jsem souhlasila s jejími postřehy ohledně motivace maminek pracujících na rodičovské dovolené. Poté dvojnásobná maminka a jednatelka společností TCC a TCC online Barbora Daňková seznámila účastnice setkání s nástroji a službami TCC v oblasti kariérového rozvoje.

Zde si můžete stáhnout její celou prezentaci.

Jaké jsou přínosy setkání firmy TCC s maminkami?

Setkání se velmi vydařilo. Pro maminky byla tato akce nejen příjemným vybočením ze stereotypu, ale také možností, jak získat užitečné tipy a informace pro vlastní rozvoj a kariéru. Dalším benefitem je navázání cenných kontaktů a seznámení s firmou, ve které se mateřství nepovažuje za hendikep. Společnost TCC touto formou mohla představit své služby potenciálním klientům, oslovit případné zájemkyně o spolupráci a navíc podpořit maminky při návratu do zaměstnání.

Máte zájem o uspořádání takovéto akce pro vaši organizaci? Rádi připravíme podobné setkání přímo ve vaší společnosti nebo u nás v Baby Office. Zajistíme hlídání dětí i program. 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě