603 564 243
EN
Menu

Proč jsme se přestěhovali?

Skloubit práci a rodinu, zvláště pokud jsou děti malé, je přímo heroický úkol. Podobně náročné bylo pro nás najít prostor, který by vyhovoval našemu záměru – tedy kanceláře s veškerým komfortem pro rodiče, a zároveň útulné pro děti s dobrou dopravní dostupností ideálně nedaleko centra.

První Baby Office

První prostor, kde jsme naše Centrum pro rodiče a jejich děti otevřeli, byl na rozhraní Michle a Krče, u stanice metra Kačerov. Útulný domek se zahrádkou, se spoustou zákoutí a malými místnostmi. Na první pohled ideální místo. Až praxe ukázala, že bez některých věcí se nemůžeme posunout dále. Jedna z nejdůležitějších je chybějící větší místnost a prostor pro sdílení a setkávání. Nezbylo než hledat dále. Desítky oslovených firem, desítky navštívených prostor. Až se nám podařilo najít krásný prostor v Business centru Zálesí, naproti Thomayerově nemocnici.

Blíž našim klientům

Původně jsme se domnívali, že klienti za dobrou službou dojedou i na delší vzdálenost. Ale tento předpoklad neplatí. Dojezdová vzdálenost je maximálně půl hodiny mhd nebo autem. Naši klienti jsou převážně z Prahy 4 – Libuš, Kunratice, Chodov, jedním z důležitých kritérií bylo, že jim budeme blíž. Abychom vyšli vstříc poptávce po našich službách i v jiných lokalitách, začali jsme spolupracovat s dalšími centry, kde nabízíme kurzy s hlídáním dětí. 

Vzdělávání

Nejúspěšnější z celého projektu jsou vedle využití služeb miniškolky především kurzy a semináře, které pořádáme ve spolupráci s osvědčenými lektory. Do nové zasedací místnosti se vejde až 40 osob, což má pozitivní dopad nejen na cenu akcí, ale také na dynamiku kurzů, sdílení mezi zúčastněnými je efektivnější.

Prostory pro děti

Ani děti nepřijdou v našich nových prostorech zkrátka. V nové miniškolce mají k dispozici malé záchodky, šatny a obrovskou zahradu, kterou pro ně nyní připravujeme.

Vlastní kancelář

Další nezanedbatelnou výhodou je, že nové prostory umožňují pronájem vlastní kanceláře za velmi výhodnou cenu. Za cca 7 tis./ měsíc je možné pronajmout si místnost velikosti 20 m2 a využívat přitom všechny výhody sdílených prostor – recepce a miniškolky pro děti.

Zhodnocení projektu

Máme za sebou již 18 měsíců fungování. Za tu dobu jsme ověřili o které služby je zájem a o které méně, co maminky potřebují a jak funguje vzájemná blízkost rodiče a dítěte.  Největší zájem je o hlídání dětí. Rodiče oceňují malý kolektiv dětí, individuální péči a metodiku, která vede děti k samostatnosti a zlepšuje jejich dovednosti. Ze vzdělávacích kurzů jsou nejnavštěvovanější především ty praktické jako sociální sítě, marketing, PR, účetnictví a další. Postupně si získává své příznivce i sdílená kancelář. Klienti oceňují klid na práci i zázemí, které jim prostory Baby Office poskytují. Věřím, že v nových prostorách se nám otevírají další možnosti rozvoje a těším se na nové tváře i inspirace.

Více se také zaměřujeme na rozvoj eventové agentury, která pořádá pro firmy Family Days, Mikulášské a další akce. Mobilní dětské koutky na akcích nejsou pro nás již nástrojem propagace našeho centra, ale podnikatelskou aktivitou.

Hana Krejčí

Komentáře