0
Menu

Petra Pokorná masérka

EDIT 2019: Petra u nás začínala jako masérka. Nyní jí ale osud zavál jinam. Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat 🙂

Petra Pokorná se živí jako masérka a zúčastňuje se našich akcí pro děti. Má dvě děti, devítiletou Adélku a pětiletého Vojtíška. Vystudovala FTVS UK, obor tělesná výchova a psychologie. S manželem a dětmi žije v Praze.

Jak jste se dostala k masírování?
Masérský kurz jsem si udělala už na střední škole. Částečně jsem si tak přivydělávala delší dobu již od mládí. Po vysoké jsem nastoupila jako učitelka na zvláštní školu, kde bych byla ale po nějakém čase nucena dodělat si vzdělání na práci s dětmi se speciálními potřebami. Kvůli tomu jsem šla učit na normální střední školu a pak hned na mateřskou s první dcerou.

Máte ještě syna, který je mladší. Byla jste tedy dlouho na rodičovské…

Ano, byla jsem na rodičovské v podstatě nonstop. Je to i tím, že obě babičky ještě pracují a přítel má náročné povolání – je hasič. Dětem jsem se tedy musela věnovat já.

Kdy jste se pustila do masírování tak, jak vás teď živí?

Asi před rokem, po absolvování kurzu Maminky, nebojte se podnikání. Od té doby masíruji a mám to jako hlavní práci. Vyhovuje mi, že si můžu masáže nasmlouvat na dopoledne a stíhám tedy v klidu vyzvedávat děti a pečovat o ně. Pořád to mám tak, že děti a rodina jsou pro mne mnohem více než kariéra. Tuším ale, že jak budou děti starší, začne se to vyrovnávat. Kromě masáží se věnuji ještě propagaci zdravého životního stylu a zdravých, zelených potravin.

U čeho relaxujete?

Mám štěstí, protože největší relax pro mne představuje moje práce. Miluji kontakt s lidmi. Jinak mám vyhrazené dva večery v týdnu, kdy chodím na jogu a děti hlídá přítel. Moc ráda tancuju a miluju pohyb ve všech podobách. Ráda bych tento svět opustila zdravá, proto jsem na sebe hodná (pohyb, relaxace, dobré jídlo, minimum stresu, pozitivní myšlení, fajn lidi kolem sebe).

Jak se vidíte v budoucnu, za rok, dva?
Ideálně bych měla ráda svoje studio, kde by kromě masáží mohly být třeba i další služby – manikůra, kosmetika apod. Zatím mi ale prostory v Baby Office pro mou práci naprosto vyhovují.

Kristýna Čermáková

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě