0
Menu

Novinky na našich akcích pro děti

Sledujeme aktuální trendy, protože chceme přinášet dětem i dospělým nové podněty na tvoření a kreativní rozvoj. Zařadili jsme do nabídky na Family day řadu nových atraktivních prvků.

Workshopy pro malé i velké kutily

Dříve bylo běžné, že tatínek nebo dědeček zapojoval své potomky do práce a děti měly možnost seznámit se přirozenou formou s drobnými řemeslnými činnostmi. Dodnes si pamatuji, jak jsme s dědečkem používali štětku na malování, hladítko na omítku, kladivo na zatloukání hřebíků, hoblík při přípravě kůlů na plot. Dnešní děti tu příležitost tak často nemají. Přitom jejich touha po práci a opravdových nástrojích je veliká.

My se na našich akcích nebojíme zapojit opravdové nářadí a tvoříme s dětmi výrobky trvalé hodnoty. Pod vedením zkušených lektorů z projektu Kutil Junior vznikají věšáky, truhlíky i nástěnné hodiny.

Kreativní výroba vlastních šperků či dekorací

Zjistili jsme, že na našich akcích pro rodiny s dětmi se s velkým nadšením zapojují do práce i rodiče. S Kreativatelierem jsme připravili řadu workshopů i pro starší děti a rodiče. Vyrábíme květiny z foamiranu, šperky z pryskyřice. Používáme techniky string art, decoupage, enkaustiku a další. Hosté si mohou vyzkoušet svoji dovednost s tavnou pistolí, ketlovacími kleštěmi, kladívkem a hřebíky atd. 

Dobová řemesla 

Děti i dospělí milují výlety do minulosti. Proto jsme navázali spolupráci s šermířskou společností Gladius. Můžete se těšit na šermířské souboje, dobovou hudbu a tanečnice. Na akcích si můžete vyzkoušet, jak se dříve pracovalo. Koho můžete potkat? Hrnčíře – Tkalce – Vyšívačky – Brousiče kamenů – Řezbáře – Košíkáře – Svíčkaře – Kováře. Budete vyrábět kovové šperky, ruční papír, svíčky a další krásné výrobky.

Hana Krejčí

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě