603 564 243
EN
Menu

Nezisková organizace Šafrán podpoří ohrožené rodiny ve Středočeském kraji

Obecně prospěšná společnost ŠAFRÁN dětem přichází s unikátním programem BEZPEČNÝ PŘÍSTAV pro rozvoj a podporu stability rodin. V rámci projektu spolu-financovaného Evropským sociálním fondem bude během 3 let podpořeno 60 rodin ze Středočeského kraje, u kterých došlo z různých důvodů k narušení citových vazeb a celkové destabilizaci rodiny. Desetiměsíční intenzivní program proběhne ve třech etapách. První začíná už v září. Zájemci o bezplatnou účast se mohou přihlásit právě teď.

Proč a pro koho je BEZPEČNÝ PŘÍSTAV?

Projekt BEZPEČNÝ PŘÍSTAV přispívá k řešení problémů ohrožených rodin, které se potýkají s narušenými citovými vazbami a nestabilitou způsobenou dalšími znevýhodňujícími faktory jako jsou chudoba, nezaměstnanost, neúplnost rodin, zadluženost, závislosti či násilí. Tyto problémy rodičů v kombinaci s nedostatečnou mírou rodičovských a komunikačních schopností se odráží ve fungování rodiny jako celku a pokud dítě vyrůstá v péči rodičů s narušeným citově-vztahovým vzorcem, je velká pravděpodobnost, že se u něj rozvine nejistý typ nebo porucha citového pouta. Doprovázení rodin se v rámci programu soustředí jak na sanaci rodiny a jejích vztahů, tak na prevenci, která posiluje stabilitu rodin už při prvních „bouřích“.

Jak a kde bude program probíhat?

Vybraní účastníci absolvují desetiměsíční intenzivní program hrazený Evropským sociálním fondem, který se skládá ze tří terapeuticko-poradenských setkání měsíčně a z celkem pěti vzdělávacích workshopů zaměřených na témata rozvíjející rodičovské, komunikační či sociálně-ekonomické kompetence.

Realizace proběhne na dvou až třech místech: Praha 8 pro rodiny z oblastí Zdiby, Roztoky, Křetín, Kralupy n. V., Horoměřice, Kladno apod., Milovice pro rodiny z oblastí Milovice, Nymburk, Poděbrady, Lysá nad Labem, Stará Boleslav apod a případně další místo dle účastníků..

Jak se přihlásit?

Přihlásit se může každý zájemce s trvalým bydlištěm ve Středočeském kraji, který pečuje alespoň o jedno dítě do 15 let. Zároveň by měl mít aktivní zájem svou situaci řešit. Každý účastník se totiž musí zavázat k absolvování celého desetiměsíčního programu. Přihlášku pro první etapu dostupnou na www.bezpecny-pristav.cz je nutné vyplnit nejpozději do 15. 9. 2017. Platí zde pravidlo čím dříve, tím lépe.

Máte dotazy? Rádi vám je zodpoví na info@safrandetem.cz nebo na informačních setkáních, ve dnech 7., 11. a 14. září 2017. 

Leták k projektu

ŠAFRÁN dětem_Tisková zpráva_srpen 2017

Komentáře