0
Menu

Naše první pětiletka

Letos slavíme 5leté výročí založení Baby Office.

Kdyby nám na začátku někdo řekl, že se do černých čísel dostaneme až po 5 letech, že nás čeká tvrdá dřina, dluhy, špatné spaní a spoustu pochybností, určitě bychom mu nevěřily. A pravděpodobně bychom do takového podnikání nešly. Naštěstí jsme to nevěděly. A tak letos můžeme slavit.

Co nás za těch 5 let potkalo?

Samozřejmě to nebyly jen ty negativní zkušenosti.

Na začátku jsme jely na vlně euforie. Měly jsme vizi, energii a neměly jsme tolik zkušeností, abychom dokázaly vidět všechna nezbytná úskalí, která vedou k úspěšnému podniku. Naše nadšení ovšem mizelo stejným tempem jako peníze určené na rozjezd.

Nejúžasnější na podnikání jsou lidi. Potkaly jsme spoustu skvělých lidí, kteří nám pomáhali, podporovali nás a povzbuzovali nás. Ať už to byli dodavatelé, podporovatelé nebo klienti. Každý úsměv, každé dobré slovo nás povzbudilo. Většinou přišlo v nejtěžších chvílích, kdy si člověk říkal, zda to má vůbec smysl, zda by nebylo lepší se do ničeho nepouštět a v klidu jet ve starých kolejích.

Odhalily jsme Zákon zachování dobra. Čím více jsme se snažili podporovat a pomáhat ostatním, tím větší pomoci a podpory se dostávalo nám.

Naučily jsme se radovat z malých vítězství, postupovat kupředu po malých krůčcích, neupadat do nadšení nad novými slibnými kontakty ani se nehroutit, když práce nepřicházela.

3x se kompletně změnil realizační tým, 2x jsme změnily zaměření projektu a 1x jsme přejmenovaly společnost.

To co zůstalo je naše víra v netušené možnosti dětí i dospělých. Stačí přestat se bát a vydat se vstříc novým zážitkům a zkušenostem.

Děkujeme, že jste s námi

Hana a Pavlína

P.S. K 5. výroční jsme si nadělily nové fotografie. Pobavte se s námi 🙂

Děkujeme Věrce Křeháčkové za fotky.

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě