0
Menu

Narozeninová oslava: Za českými strašidly

Strašidelná bojovka - smrtkaDěti milují strašidelné historky. V poslední době jsou populární různé panenky Chucky, krvavé Mary a podobné importované příšery. Přitom strašidla z našich luhů a hájů jsou vynalézavá, vtipná a také dostatečně děsivá.

Námět na oslavu narozenin devítileté holčičky byl HOROR. Takové zadání je poněkud ošemetné, zvláště pokud jsou mezi dětmi i citlivější povahy. Snažili jsme se tedy najít kompromis, abychom splnili zadání, a zároveň děti příliš nerozrušili, zvláště když plánované věkové rozpětí dětí bylo od 6 do 11 let. 

Oslava probíhala na komunitní zahradě Kotlaska, kde je možné pronajmout si prostor pro pořádání oslav a soukromých akcí. Zahrada je rozlehlá plná různých zákoutí a příjemných míst.

Bojovka

Základem oslavy byla bojovka pro děti inspirovaná knihou Bubáci od Radovana Krátkého. Cílem hry bylo naučit se poznávat strašidla a účinně se proti nim bránit. Na konci čekal děti duch, který jim po správném vyluštění zaklínadla ukázal cestu k pokladu. Jednotlivá strašidla byla schovaná na hůře přístupných místech. Děti plnily různé úkoly, a zároveň hledaly chybějící slova do zaklínadla.

Narozeninový dort a oslava

Strašidelné dorty vypadají příliš děsivě, dohodli jsme se tedy na obyčejném cheescake a pro strašidelný efekt jsme pořídili bonbony ve tvaru očí. Děti si chtěly samy naplánovat, co bude na oslavě k jídlu, takže dominovaly chipsy, nachos, oříšky a další drobné občerstvení. Dodali jsme ještě zdravější části – jako jednohubky, ovoce a zeleninu.

Táborák

Na Kotlasce je možné užít si i klasický táborák. Děti oheň zabaví minimálně na dobu než si opečou buřtíky nebo bonbony Marshmallow. Pak je potřeba ohlídat, aby nespadly do ohně, když se při hře příliš rozdovádí.

Sportovní hry a další aktivity

Oslava měla trvat 4 hodiny, proto jsme pro jistotu připravili ještě sportovní aktivity, kdyby zábava vázla. Oblíbená je především opičí dráha, kdy se připraví různé překážky, které děti překonávají. Chystali jsme se využít i šachové stolky, badminton a další hry. Děti ale raději popustily uzdu své fantazii a proháněly se po zahradě, hrály si s novými hračkami a později si povídaly.

Nakonec se oslava protahla na 5 hodin, protože se nikomu nechtělo domů. Děti byly spokojené, unavené, vyběhané a rodiče šťastní, že oslava problěha dle přání oslavenkyně.

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě