EN
0
Menu

Myslím na budoucnost, proto aktivně buduji rodinné bohatství, říká Bohunka Severýnová

Bohunka SeverýnováCo je důležité pro mé děti? Jak být tou nejlepší mámou? Tyto otázky si asi klade každá maminka, protože příchodem na svět toho malého nevinného uzlíčku radostí i starostí, se v nás něco změní. Je to období krásné a náročné zároveň. Láska je ta odpověď. Miminko potřebuje být zahrnuto bezprostřední a všeobjímající láskou, na tom se shodneme.

Takto si odpovíme všichni, protože příchod miminka je obrovsky emocionálně silný zážitek. V tu chvíli řešíme to, co se děje teď nebo bude dít do devíti měsíců. Pak jsou tu ovšem ještě ženy, které se brzy začnou zamýšlet nejen nad emocionální částí, ale také tou racionální. Jste-li plánovací typ, co myslí na budoucnost, začnou vás napadat otázky. Co chci svým dětem dopřát až budou starší? Co jim chci dát do života? Dám jim svoji péči a lásku, to je samozřejmé. Ale mohu udělat něco navíc? Něco, co třeba každá máma hned neřeší? Jistě, že můžete. Můžete totiž krom darů, které vám nabízí vaše pravá hemisféra mozku také sáhnout do té racionálnější, levé. Velmi snadno se tak dostanete k penězům.

Když jsem dozrála do období, kdy byl čas zakotvit, zahnízdit a vyměnit kariéru v korporaci, a bujaré večírky za rodinnou pohodu, těšila jsem se a bála zároveň. Jsem analyticky založený člověk, co si umí věci spočítat, a tak jsem věděla, že krom krásných zážitků se mi život ekonomicky obrátí vzhůru nohama. Nebudu tu jen já a on, dva lidé zvyklí na svůj životní standard díky více než slušnému platu. Najednou tu budeme my. Já, on a naše „Všechno“. Jenže ekonomicky tu zas budou větší výdaje a jen polovina příjmu. Je skvělé, že jsem se mohla naprosto spolehnout na svého muže. Ale chtěla jsem víc. Chtěla jsem vědět, že budeme finančně schopni zajistit třeba zahraniční studia nebo něco do startu samostatnosti dětí a hlavně si při tom všem udržet svůj životní standard. Když totiž mluvíme o financích, dětech a budoucnosti…..to nejvíc co finančně mohu dětem dát, je moje vlastní finanční nezávislost. Chci, aby mne jednou děti a vnoučata navštěvovali, protože chtějí a ne proto, že se o mne musí ekonomicky postarat. Rodina ale i svoboda jsou pro mne v životě nejvyšší hodnoty.

Nastal tak jeden z rozhodných okamžiků mého života. Byla jsem dostatečně študovaná, abych věděla, že se standardně nabízenými produkty typu investiční životní pojištění nebo penzijní připojištění svých cílů nedosáhnu, začala jsem hledat a pátrat. Potkala jsem se s řadou finančních poradců. Mnoho jich nestálo za moc. Nikdo mi nedokázal nabídnout to, co jsem hledala. A že jsem žena činu, rozhodla jsem se do toho pustit sama. Začala jsem se po večerech vzdělávat, číst a inspirovat od nejlepších ve světě. Své finance jsem si již nějakou dobu spravovala sama a postupně se přidávali i dotazy kamarádů a známých. Myslela jsem si, že se tím „pobavím“ na mateřské a pak nastoupím zase do vlaku korporátní kariéry. Nu vesmír mne posunul ale jinam. Vše vyvrcholilo v začátek podnikání. Založila jsem se stejně smýšlejícím kamarádem vlastní firmu a teď už poskytujeme své nabyté zkušenosti široké veřejnosti. Tedy oprava. Všem ne. Jen těm, kdo jsou ochotni a schopni převzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Jen tak se totiž můžeme posunout vpřed. A tak i já teď své klienty učím, jak se nespoléhat na stát, přízeň osudu či štěstí, že vše bude skvěle vycházet, ale opravdu udělat konkrétní kroky k nastavení svých financí, abychom svých cílů spolehlivě dosáhli. Otvíráme dveře. Zda do nich vstoupíte či nikoli, si rozhodnete každý sám.

Pozvánka na praktický seminář o cestě k finanční nezávislosti

Pokud se chcete blíže seznámit s tím, jak sama pracuji na svém resp. rodinném bohatství nebo jak provázím své klienty na cestě k finanční svobodě, můžete se přihlásit na náš půldenní seminář na téma „Krok za krokem k finanční nezávislosti“, který připravujeme již podruhé v rámci celosvětové vzdělávací akce Global money week. Více na našich stránkách nebo mi prostě zavolejte😊. Mějte se lépe a lépe!

Mgr. Bohumila Severýnová

Finanční vzdělávání a poradenství
t: 
+ 420 731 493 381
e: severynova@saturia.cz
f: facebook.com/saturiacz

w: www.saturia.cz

 

 

 

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě