0
Menu

Milujeme DIDRIKSONS1913

P1580083 (1280x960)Letos jsme začali spolupracovat s firmou Vavrys, která vybavila naše lektory slušivým a padnoucím oblečením značky  DIDRIKSONS1913.

Jeho funkčnost a kvalitu jsme měli možnost otestovat na několika akcích s našimi mobilními koutky, kde nás přepadl déšť a zima.

Přes nepřízeň počasí nám bylo teploučko a neprošla ani kapka.

 

 

Co se nám líbí na Didriksons1913?

Oblečení DIDRIKSONS1913 ocení všichni, kdo se rádi pohybují v přírodě a zajímají se také o to, jestli výrobce šetří životní prostředí. Co dělají v DIDRIKSONS1913 pro ochranu přírody?

  • jsou členem iniciativy STWI*,
  • nahrazují klasický polyester recyklovaným,
  • běžnou bavlnu za organickou či za TENCEL,
  • nepoužívají pravou kůži a peří,
  • dětské svrchní oblečení vybavují systémem „Extended size“ (tj. rostoucí oblečení), takže déle dítěti vydrží,
  • používají impregnaci svrchního materiálu, která neobsahuje PFC.

Jako novinku navíc zavádějí nový způsob barvení látky – spíše samotného vlákna, který snižuje spotřebu vody až o 80%, spotřebu chemikálií o 60%, snižuje produkci CO2 o 50% a ušetří 60% energie oproti běžnému barvení. 

*Swedish Textile Water Initiative – společný projekt 32 švédských kožařských, textilních společností včetně Didriksons a Mezinárodního institutu vody ve Stockholmu, jehož cílem je redukovat negativní dopady výroby materiálů potřebných pro šití oděvů na životní prostředí, obzvláště na kvalitu vody
a také zlepšení životních a pracovních podmínek lidí.

 Historie a současnost značky

Rodištěm značky DIDRIKSONS1913 je malebná vesnička Grundsund na západním pobřeží Švédska,  místo s drsným počasím, kde slaná voda společně se silným větrem a častými lijáky podrobí každý kus oděvu tomu nejnáročnějšímu testu. Po desítky let prověřovali kvalitu oblečení této značky grundsundští rybáři. Trávili týdny na moři v mnohdy mimořádně nevlídném počasí a až v těchto extrémních podmínkách se projevilo, zda má oděv slabá místa či ne. DIDRIKSONS1913 obstál jen díky preciznímu provedení v každém detailu.

V dnešní době jsou v DIDRIKSONS1913 stále stejně nároční, ale mají k dispozici nové technologie a materiály, díky kterým oblečení stále zdokonalují. Je lehčí, prodyšnější, má propracovanější střih i atraktivnější design. Jaké vychytávky nabízejí?

  • KILPALIE – oboustranná vestička zateplená dutým vláknem, která se dá nosit buď samostatně nebo jako termoizolační vrstva pod nepromokavou bundu.
  • NOOROOMA – 2vrstvá nepromokavá bundička, kterou využijete jak do města, tak do přírody. Systém EXTEND SIZE nabízí možnost prodloužení rukávů, takže Vašemu dítěti vydrží bundička minimálně o jednu sezónu déle.
  • NOBI – 2vrstvé nepromokavé kalhoty, které Vás rozhodně nezklamou a zanechají vaše dítě v suchu. Systém EXTEND SIZE nabízí možnost prodloužení nohavic, takže Vašemu dítěti vydrží kalhoty minimálně o jednu sezónu déle.

Před pár dny jsme také viděli novou kolekci a máte se na co těšit!

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě