0
Menu

Mikulášský program na adventní akce

Na veřejné i firemní mikulášské a adventní akce připravujeme program, který účastníky spolehlivě zaujme a vtáhne do děje. 

Zábavná mikulášská hra

Jedním z nejoblíbenějších prvků mikulášského programu je plnění úkolů na stanovištích, která jsou rozmístěná volně v prostoru. Děti dostanou soutěžní kartičku, na kterou během sbírají razítka na jednotlivých stanovištích. Lektoři provádějí děti soutěžními úkoly. Vždy přihlížejí věku a povaze soutěžícího dítěte. Pro starší děti zvolí složitější variantu, mladším pomáhají. Na sobě mají tematické oblečení a doplňky (čertovské rohy, andělská křídla apod.) Soutěžní kartička je pak vyměněna za drobnou sladkost nebo dáreček. Hra je k dispozici po celou dobu mikulášské akce. Oblíbená témata:

1. Vánoční tradice

Hra vychází z tradic a zvyků spojených s adventním a vánočním časem. U každého stanoviště je umístěna legenda o původu tohoto zvyku a 1 aktivní hra. Na stanovištích získávají děti razítka do kartiček. V prostoru akce najdou hosté tipy i na další zvyky.

2. Mikulášův kraj

Hra vychází z hlavních postav mikulášské družiny – Mikuláš, čert a anděl. Stanoviště jsou pojmenovaná podle nich a u každého jsou 1 až 2 hry podle počtu dětí. 

Vánoční tvůrčí dílny

Oblíbené tvůrčí dílny je zdobení perníčků, výroba svíček nebo přáníček. 

Divadelní či hudbení představení nebo diskotéka

Na akce nabízíme klasické představení, pohádkové kabarety s aktivní spoluprací s malými i dospělými diváky nebo interaktivní program určený celé rodině, písničky a zábavné scénky pro malé i dospělé posluchače.

Dětský koutek pro nejmenší

Děti do cca 2 let věku ještě moc nezajímá plnění úkolů. Máme pro ně připravenou alternativu v podobě dětského herního koutku. 

Návštěva mikulášské družiny

K mikulášské akci patří samozřejmě Mikuláš s andělem a čertem.

Další aktivity

Malování na obličej a fotokoutek jsou nejčastěji poptávané doplňky mikulášského programu.

Chcete zajistit mikulášský program? Napište nám.

 

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě