EN
0
Menu

Microsoft – firma přátelská k rodičům

Na pražské Brumlovce v krásných moderních kancelářích sídlí technologický gigant Microsoft. Prostory jsou moderní, vzdušné a velmi příjemné.

My jsme měli možnost otestovat baby-friendly zasedačku Bambi. Tato místnost je využívána především rodiči, kteří potřebují mít dítě z jakéhokoliv důvodu s sebou. Také slouží jako útočiště pro rodiče, kteří jsou na mateřské dovolené a chtějí zůstat v kontaktu s firmou.

Dětem je k dispozici malá hernička, která je oddělená od pracovního prostoru zástěnou. Maminky nejmenších využijí přebalovací koutek. Pro starší děti je k dispozici x-box a televize. Hlídání dětí zatím možné není.

Microsoft má celou řadu benefitů přímo pro rodiče. Novinkou je Paternity-leave, tedy otcovská dovolená, kdy si tatínek může vzít až 6 týdnů placené dovolené (nad rámec běžné dovolené). Totéž platí samozřejmě i pro maminky, pokud jde na mateřskou otec.

„Naše společnost také podporuje zaměstnance v péči o rodinné příslušníky v případě nemoci či jiné těžké situace v životě“, říká HR managerka Jana Harel. „Rovněž naše mimopracovní akce, které organizujeme pro zaměstnance, jsou velmi často zaměřené na celé rodiny, např. Mikulášská, Family Day atd.,“ dodává.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě