0
Menu

Microsoft – firma přátelská k rodičům

Na pražské Brumlovce v krásných moderních kancelářích sídlí technologický gigant Microsoft. Prostory jsou moderní, vzdušné a velmi příjemné.

My jsme měli možnost otestovat baby-friendly zasedačku Bambi. Tato místnost je využívána především rodiči, kteří potřebují mít dítě z jakéhokoliv důvodu s sebou. Také slouží jako útočiště pro rodiče, kteří jsou na mateřské dovolené a chtějí zůstat v kontaktu s firmou.

Dětem je k dispozici malá hernička, která je oddělená od pracovního prostoru zástěnou. Maminky nejmenších využijí přebalovací koutek. Pro starší děti je k dispozici x-box a televize. Hlídání dětí zatím možné není.

Microsoft má celou řadu benefitů přímo pro rodiče. Novinkou je Paternity-leave, tedy otcovská dovolená, kdy si tatínek může vzít až 6 týdnů placené dovolené (nad rámec běžné dovolené). Totéž platí samozřejmě i pro maminky, pokud jde na mateřskou otec.

„Naše společnost také podporuje zaměstnance v péči o rodinné příslušníky v případě nemoci či jiné těžké situace v životě“, říká HR managerka Jana Harel. „Rovněž naše mimopracovní akce, které organizujeme pro zaměstnance, jsou velmi často zaměřené na celé rodiny, např. Mikulášská, Family Day atd.,“ dodává.

Baby Office podporuje pracující rodiče. Zajišťuje ve firmách:

Chci dostávat Newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě.

    Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě