EN
0
Menu

Markéta Kohoutková

Markéta KohoutkováMarkéta Kohoutková vystudovala VŠ Chemicko technologickou a Pedf UK Praha obor Speciální pedagogika. Podniká jako fyzická osoba pod o.s. Úspěšné dítě, kde vede cvičení pro všestranný rozvoj batolat, předškolních a školních dětí s handicapem i bez handicapu. S manželem má tři dcery. Díky dceři Marušce, která má speciální potřeby, objevila současnou profesní orientaci. Ve volném čase ráda sportuje, cestuje a zajímá se o psychologii.

Jak jste se dozvěděla o Baby Office?

V září 2013 jsem hledala možnost hlídání dětí, abych mohla studovat a pracovat.
Na webu jsem našla odkaz na Baby Office.
Posléze jsem byla informována o možnostech vzdělávání na kurzech, které Baby Office nabízí. Celá filosofie podpory žen, které chtějí skloubit výchovu dítěte s podnikáním se mi velmi líbí. Je pro mne velkou inspirací, kterou bych chtěla přenést i do mého předmětu podnikání.

Jak vypadá Váš běžný den?

Vstávám v 6.15 a budím děti. V 7.15 děti i manžel odcházejí a já zůstávám s nejmladší dcerou Bárou. Do 8.00 mám čas věnovat se své práci a studiu. Kolem 8. hod se probouzí Bára a chystáme se na odchod na cvičení, které vedu. Přitom si hrajeme. V 10. 00 začíná cvičení s dětmi, má práce a má i Bářina zábava, při které se setkáváme s malými kamarády a jejich maminkami. Při cvičeních se školními dětmi se Bára rovněž úspěšně zapojuje, takže nemusím řešit hlídání.
Ve 12.15 jedeme vyzvednout prostřední dceru Máju ze školy. Po domácím obědě jde Bára odpočívat a Mája na terapii. Pro mne začíná hodina „volna“ na práci a studium. Od 15. hod si opět hrajeme, venčíme psa a děláme úkoly do školy…V 18.00 večeříme. V 19.00 odcházím cvičit aerobic. V ukládání dětí se s manželem střídáme, abychom se oba mohli odreagovat sportem. Od 21.00 hod opět mám čas na práci a studium.

Co se s dětmi změnilo?

Mé děti mi neustále přinášejí nový pohled na život a nové výzvy.
Svůj každodenní čas i myšlenky dělím mezi rodinu, práci a profesní rozvoj.
Řídím se mottem: „Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se mi líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme.“ (T.A. Edison)

Jak se mi daří skloubit kariéru, rodinný život a partnerství?

Snažím se maximálně propojit příjemné s užitečným. Svou kariéru momentálně přizpůsobuji potřebám rodiny, což však nevylučuje, mou radost z úspěchu.
Oba s manželem máme rádi sport, takže můžeme relaxovat při společném cyklovýletu nebo tenisovém zápase. S dětmi v našem volném čase počítáme. Rádi vyrazíme i sami za kulturou a do dobré restaurace. Během týdne máme pevně dané dny, kdy máme večer čas každý jen sám pro sebe.

Jaké máte plány do budoucna?

Chtěla bych rozšířit cvičení pro děti na klub pro maminky a děti s handicapem i bez handicapu, kde by fungovala také sociálně právní poradna a terapie.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě