EN
0
Menu

Mária Študencová – jóga mi změnila život

maria-studencovaJóga je součástí mého života od roku 2004. Jednoho dne jsem ji vyzkoušela a od té doby jsem nepřestala lekce jógy navštěvovat, objevovat stále nové aspekty, zajímat se o historii jógy a benefity, které pravidelné cvičení jógy přináší na těle i na duši. Její filozofii přenáším nejen do hodin jógy, ale i do každodenního života. Kombinuji tradiční hodiny s mojí vlastní praxí, zkušenostmi a znalostmi. Lidem na mých hodinách odevzdávám to, co jóga přináší mě samotné – radost, pokoj a vnitřní rovnováhu.

Jak jsem se dostala ke cvičení jógy

K józe jsem se dostala úplnou náhodou v jednom fitness centru během mého pobytu v USA. Začala jsem se zajímat, o čem je a proč se jí lidé věnují. Ze začátku jsem to brala spíš jako „gymnastiku“, která mi pomáhala se zklidnit, koncentrovat se a zároveň udržet flexibilitu. Postupně jsem objevovala její hloubku a stala se mým životným stylem.

Jóga už není jen mým koníčkem

Ještě loni jsem měla jógu pouze jako koníček, pak jsem ale dala výpověď v korporátní firmě. Chtěla jsem si chvilku oddychnout a porozhlédnout se, čemu bych se mohla dál profesně věnovat. Potom však začaly přicházet nabídky na lektorování jógy, takže se dnes věnuji pouze józe a učím minimálně tři hodiny denně.

Změna stravování

Jóga mě také přiměla ke změně stravování. Přestala jsem jíst maso, konzumovat alkohol a obmezila jsme mléko a kávu. Po ránu si dnes dávám šťávu z kila a půl zeleniny, ráda mám husté polévky a luštěniny.

Jógou k lepší postavě

Díky pravidelnému cvičení jógy jsem získala větší sílu a krásné svaly, jsem také mnohem ohebnější. Stojím pevně a rovně, působím sebevědoměji, moje tělo se mi stalo oporou.

Moje certifikace

Jsem certifikovanou lektorkou 3. a 2. třídy u České akademie jógy z roku 2014 a 2015 a certifikovanou lektorkou hormonální jógové terapie u Dinah Rodrigues z roku 2016.

Zdroj: Žena a život. Dokážete mít ráda svoje tělo.

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě