0
Menu

Maminky a tatínkové na rodičovské dovolené si zaslouží podporu

Mateřská a rodičovská  jsou pro rodiče náročným obdobím. Nejen, že si musí zvykat na nové povinnosti a sžít se s rolí rodiče – často také opouští své zaměstnání. Přichází jak o práci a možnost čerpat nové zkušenosti, tak i o kolegy a společenské vyžití v rámci firmy. 

Maminky (a samozřejmě i tatínkové), kteří tráví většinu času mezi čtyřmi stěnami domova se svými dětmi často trpí izolací a mají pocit ztráty identity.

Jak může pomoci zaměstnavatel, aby rodiče prožili mateřskou a rodičovskou dovolenou v psychické pohodě a rádi se vraceli na svojí předchozí pozici?

Buďte v kontaktu

Určitě je důležité, aby rodiče neztratili se svojí firmou kontakt.

  • Zvěte své rodiče na akce, které pořádáte pro zaměstnance.
  • Komunikujte s ním mailem, pokud je to možné, tak najděte mentora z řad zaměstnanců firmy, který s ním bude v pravidelném kontaktu

Uspořádejte speciální akci pro rodiče na mateřské a rodičovské

Např. ve firmě SAP Services se osvědčilo pořádání dětských dnů. Zatímco děti se zabaví doprovodným programem, rodiče, mají šanci zažít atmosféru firmy opět na vlastní kůži. 

Akce “Mateřství jako skvělá kvalifikace,” seskupila ženy, které se potýkaly se stejným problémem –  nejistotou, co je čeká, až přijde čas vrátit se do práce – a dodala jim potřebné informace, zkušenosti a možnost o těchto problémech diskutovat. 

Co to přinese?

Maminky a tatínkové, kteří tráví dny doma s dětmi ocení možnost setkat se s kolegy v přátelském duchu a zjistit co je nového. Spoustě lidem taková návštěva pracoviště pomůže najít nové nadšení jak do pracovního, tak do osobního života.  V každém případě jsou pak zaměstnanci loajálnější, pokud topozice dovoluje, tak se i dříve chtějí zapojit do práce na částečný úvazek.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě