0
Menu

Mám malé dítě a chci pracovat

work-and-childcareJste už nějaký ten pátek na mateřské a máte zase chuť začít něco dělat jen pro sebe? Právě pro vás chceme pravidelně přinášet užitečné informace a tipy pro návrat do zaměstnání, rozjezd podnikání, příležitosti pro vzdělávání a osobní růst.

Po narození dítěte jsou ženy postaveny před otázku, kdy a v jakém rozsahu začít pracovat. Pokud vás vaše práce bavila a váš současný zaměstnavatel vám umožní částečný úvazek, pak zpravidla není co řešit nebo navíc nabízí hlídání dětí ve firmě. Ovšem pouze v případě, že vás nezláká vlastní podnikání, které zpočátku nebude zdrojem obživy, možná ani přivýdělku. Zato vám otevře nové obzory, umožní vám vidět věci z jiné perspektivy a může být prostředkem ke splnění vašich snů.

Pokud se necítíte na podnikání a váš současný zaměstnavatel není otevřený spolupráci na částečný úvazek, je na čase poohlédnout se po nových možnostech. Trh práce se postupně mění a firmy si stále více váží schopných a spolehlivých zaměstnanců. Nebojte se stanovit si podmínky ohledně pracovní doby a objemu práce.

Jestliže pracujete v oboru, který vás nebaví nebo cítíte, že potřebujete změnu, můžete využít nabídku vzdělávacích kurzů, a kurzů osobního rozvoje, které bývají pro rodiče s malými dětmi za zvýhodněnou cenu nebo zdarma. Ujasníte si, co vlastně chcete dělat, v čem jste dobrá a můžete se vydat úplně jiným směrem než před narozením dětí.

Důležité je zůstat v kontaktu s dalšími aktivními rodiči, kteří řeší podobné problémy a čelí stejným výzvám jako vy. Ve vzájemném sdílení a podpoře je velká síla. Proto existují centra jako například Baby Office, kde můžete pracovat, zatímco je o vaše dítě postaráno ve vedlejší miniškolce. Podívejte se také na náš přehled sdílených kanceláří s hlídáním.

 

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě