0
Menu

Letní dětský koutek v Mondelez – péče o děti a práce nejsou problém ani v létě

Letní prázdniny jsou nejoblíbenější částí roku snad všech dětí a zároveň noční můrou většiny rodičů. Společnost Mondelez se rozhodla pomoci svým zaměstnancům tento problém řešit a v Praze nabídla možnost hlídání dětí v době, kdy jejich rodiče pracují v kanceláři. Ve spolupráci s místní organizací péče o děti Baby Office proměnili jednu ze zasedacích místností ve velký hrací koutek. Reakce rodičů i dětí byla k nezaplacení.

„Mnoho našich kolegů bylo unavených ze všeho toho domácího vzdělávání v období covidu a s blížícími se letními prázdninami za námi chodili s obavami, jak budou moci s dětmi doma pracovat,“ vysvětluje Jana Herinková, People Specialist CZ/SK, která byla vedoucí projektu této iniciativy. „Nakonec se nám podařilo zajistit hlídání až pro 8 dětí na tři půl dny v týdnu během srpna. Zájem ze strany kolegů byl obrovský, dokonce jsme museli sestavit rezervní seznam,“ pokračuje Jana. Někteří to dokonce označili za nejlepší firemní benefit.

Ve dnech, kdy byly přítomny děti, měla kancelář úplně jinou energii. Rána byla plná smíchu. Děti obdivovaly super místo, kde pracují jejich rodiče, a pak si užívaly úžasný program a péči, kterou jim poskytovala externí agentura. Některým z nich se ani nechtělo zpět do svých standardních škol a školek.

Pro letošní rok plánuje společnost letní hlídání dětí svým kolegům nabídnout znovu a po úspěchu z loňska jej dokonce rozšířit. „Naši kolegové jsou to nejcennější, co máme. Chceme, aby se v práci cítili příjemně, aby nebyli ve stresu. Vědomí, že je o jejich děti postaráno a oni se mohou bez starostí věnovat práci, k tomu určitě přispívá,“ dodává Jana Herinková.

Letní hlídání je jen jednou z mnoha aktivit, kterými se firma snaží vycházet svým zaměstnancům vstříc. Flexibilní, částečné nebo i sdílené úvazky jsou už samozřejmostí. Rodičům na rodičovské dovolené zvyšuje společnost mzdu ve stejné výši a se stejnou pravidelností, jako kolegům, kteří jsou v práci, tak aby nedocházelo k nerovnému odměňování. Statistiky dokládají, že k největšímu rozdílu v odměňování dochází právě v době rodičovské dovolené, která je v Česku stále ještě vnímaná jako primárně ženská záležitost.

Podpora žen nejen ve vedení firmy není vázána jen na benefity, jde o celkové nastavení hodnot společnosti a pochopení, že smíšené týmy a šťastní zaměstnanci jsou v práci mnohem efektivnější. A do toho už se investovat opravdu vyplatí.

Další podrobnosti o tom, jak péče o děti ve firmě o prázdninách může vypadat, si můžete přečíst zde.

Chcete zajistit hlídání dětí u vás ve firmě? Napište nám, zajistíme vše od vybavení prostor po pestrý program.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě