0
Menu

Lenka Vrabcová

Lenka Vrabcová /1980/ se narodila v Českém Brodě. Vystudovala hotelovou školu v Klánovicích. Se svým partnerem Janem Hejlem a synem Jirkou /2004/ žije v Kostelci nad Černými lesy. Oblastí rozvoje se zabývá od roku 2006. K seberozvoji a předávání poznatků druhým se dostala kvůli svým a synovým zdravotním problémům. Zdravotní problémy řešila u lékařů, ale pořád to k jejich uspokojivému zdravotnímu stavu nestačilo. Díky hledání našla cestu k alternativním metodám léčení, osobnímu rozvoji a pohybu. Jelikož to změnilo život celé rodiny k lepšímu, začala osvědčené metody předávat a pomáhat druhým s prvními kroky k harmonii. Kromě práce a rodiny se ráda věnuje korálkování, cestování a zážitkové gastronomii.

Jak jste se dozvěděla o Baby Office?

O Baby Office jsem se dozvěděla ze sociálních sítí, kde byla pozvánka na networkingovou snídani. Tento projekt mne velmi nadchnul, protože před pár lety jsem hledala něco podobného. Být společně a přitom mít každý svůj prostor, to je úžasná myšlenka. Ušetří to dětem i maminkám následný stres z odloučení, protože jsou v jedné budově a postupně si na odloučení zvykají. Jen více takových projektů jako Baby Office pro podporu maminek s možností hlídání dětí!

Jak vypadá Váš běžný den?

Ráno vypravím syna do školy a poté mám čas vyřizovat maily. Podle dnu v týdnu se rozjedu kam je třeba. Mou pracovní náplní jsou kurzy cvičení a koučink. Působím na Praze 9, Praze 4 a v Kostelci. Úterky a čtvrtky se klientům věnuji až do 19.00 hodin. Jsou to dny, kdy se o Jirku stará tatínek a já mám čas na práci „přesčas“.

Co se pro Vás změnilo po narození syna?

Asi všechno. Život se mi kompletně převrátil. Má představa v těhotenství byla, že po půl roce doma si najdu práci na částečný úvazek a čas od času se vzdálím. Bylo tomu jinak, protože kvůli zdravotnímu stavu mne i syna to nebylo možné. K velké změně došlo, když jsem se rozhodla najít nějaký prostředek ke zlepšení našeho zdraví a změnila jsem zároveň s tím i pracovní obor. Nastalo zlepšení mého i synova zdravotního stavu, odpadly strachy, velké stresy a zlepšila se i pohoda doma. Nikdo vám nenastaví zrcadlo lépe, než vaše děti.

Jak se Vám daří skloubit kariéru, rodinný život a partnerství?

Ze začátku to byl velký oříšek. Teď, co syn o něco povyrostl, to jde lépe. Ovládnout svůj čas v podnikání je něco jiného, než chodit do zaměstnání. Vyžaduje to mnohem větší sebekontrolu a lepší organizaci času, navíc když pracujete na více místech. Partner je zaměstnán a zároveň podniká a skloubit to dohromady je občas náročné. Navštívila jsem některé semináře, přečetla knihy, pořídila diáře a vždy je to o tom vše co nejvíce využít a vzájemně komunikovat. To, jak moc mne partner podporuje, jsem zjistila právě díky podnikání na mateřské. S partnerem spolu žijeme 13 let a náš vztah zraje jako víno. O partnerství pečujeme tak, že si dopřáváme jeden víkend v měsíci bez syna pro sebe. To, co předávám druhým, dělám i já. Když přijde klientka na první setkání, jedna z mých otázek zní: Co děláte pro sebe? Protože nemůžeme něco předávat, když to nemáme kde načerpat.

Jaké plány máte do budoucna?

Projekt KROKY K HARMONII se každým rokem rozšiřuje o jednu metodu, která může klientům pomoci s ohledem na jejich tělo a stav mysli. Tento rok je to metoda Smíšek /cvičení pro zdravá záda/ a příští rok plánuji terapeutické masáže. Mým snem je mít centrum pod názvem Harmonie, kde by se cvičilo, radovalo a relaxovalo.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě