EN
0
Menu

Lenka Václavíková a cesta ke vzdělávání

vaclavikova

Lenko, proč jste se rozhodla začít s vlastním podnikáním nebo o něm uvažujete? Co bylo prvním impulsem?

Hledala jsem způsob, jak co nejflexibilněji skloubit práci s rodinou, proto jsem se rozhodla pro vlastní projekt, kdy sama rozhoduji, kdy a kolik času budu práci věnovat. 

Jaký produkt či službu nabízíte (či plánujete) nabízet?

Přemýšlela jsem o vlastním podnikání, když jsem narazila na příležitost přímo v Baby Office. Hledali zrovna někoho, kdo by vedl kurzy a vzdělávání a protože jsme se shodli na celkové koncepci a budoucnosti, domluvili jsme se na spolupráci.

S čím se zatím nejvíce potýkáte (v podnikání či v rodině)?

Asi jako každý začínající podnikatel narážím na to, že je toho na začátku strašně moc. Napsat podnikatelský plán či záměr, naplánovat finance, marketing, řešit dilema, že chceme přinášet kurzy s těmi nejlepšími lektory na trhu, ale zároveň, aby si je mohl dovolit v podstatě každý. Zjišťujeme, co klienti nejvíce potřebují, zkoumáme trh a konkurenci, do toho chci trávit každý den nějaký čas i s rodinou, takže zatím to odnesla hlavně domácnost.

Začala jste (či jste se rozhodla) podnikat až na mateřské/rodičovské? Jaké to má podle vás výhody?

O podnikání jsem přemýšlela již dříve, ale neměla jsem ještě tu odvahu. Měla jsem dobrou práci a hodně koníčků, takže jsem si říkala, že to zkusím, až přijde čas. Během mateřské se člověku velmi vyjasní životní priority. Přestane řešit nepodstatné věci a taky se stane velmi efektivním. To, co mu dříve v práci zabralo 8 hodin, dnes zvládne za poloviční čas, protože už nemá ten komfort časem plýtvat. Taky mi hodně pomáhá pracovat v kratších – dvou hodinových blocích. Pak se jdu věnovat dítěti nebo domácnosti a po nějaké době se k práci zase vrátím s čerstvou hlavou.

Jak o sobě dáváte vědět zákazníkům? Jaké komunikační kanály se vám osvědčily (facebook apod.)?

Nejlépe fungují osobní kontakty, osobní zkušenost a reference. A pak v dnešní době samozřejmě online svět – internet a facebook.

Jak vidíte své podnikání nyní a kam chcete směřovat?

Klienti Baby Office se mohou těšit na nové semináře – jak pro ty, kteří o podnikání teprve přemýšlejí, tak pro ty, kteří již svoji firmu rozjeli a hledají příležitosti dalšího rozvoje. Také budeme nově nabízet volnočasové aktivity pro dospělé i rodiče s dětmi. Bude z čeho vybírat.

Kdo vám pomáhá s dítětem (dětmi), když potřebujete pracovat? Zapojuje se partner/rodina?

Babičky na hlídání dětí máme daleko, takže využíváme miniškolku, partner mě podporuje, jak může, bez něj si to nedovedu představit. A občas dcerku beru s sebou na jednání, myslím si, že je dobré, když ví, kde maminka pracuje a jak to vypadá.

Jaké jsou vaše další záliby?

Dříve jsem považovala za klišé, když někdo řekl, že jeho koníčkem je jeho rodina. Dnes už to chápu. Jakmile má člověk k dětem i práci, začne si času s rodinou opravdu vážit, protože je pak čím dál vzácnější. A mnohem více si to užívám. A dcera si zase užívá mne, protože díky práci, která mě baví, jsem spokojená i doma.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě