0
Menu

Lenka Daňková

Lenka DaňkováLenka Daňková se narodila v roce 1983 v Uherském Hradišti. Je vdaná a má tříletou dceru. Po gymnáziu absolvovala magisterské obory germanistika a hudební věda na Masarykově univerzitě v Brně se stážemi na univerzitách v Salzburku, Vídni a Grazu. Je OSVČ na volné noze a věnuje se marketingu a překládání.

Jak jste se dostala k práci, kterou děláte?

Ještě v průběhu studií jsem se věnovala kulturnímu managementu. Začínala jsem jako produkční v brněnském klubu Fléda a později jsem několik let působila v organizačním týmu jazzového spolku Fat Tuesday Graz, který pořádal koncertní řady a týdenní jazzový festival v rakouském Grazu, kde jsem téměř 3 roky žila.Po návratu zpět do ČR jsem již byla těhotná a tak nepřicházelo v úvahu hledat tu práci a začala jsem podnikat s mixem zkušeností, které jsem do té doby nasbírala v kulturním managementu v zahraničí (fundraising, marketing a PR, strategické plánování a hlavně plynulá komunikace v AJ a NJ). Mým hlavním klientem se stala reklamní firma 94 Minutes s.r.o., pro kterou jsem zajišťovala zahraniční komunikaci ve formě překladů nebo tlumočení, obchodní služby a postupně i marketing včetně eshopu a webu. Vedle toho mám několik menších klientů, kterým poskytuji převážně marketingové služby a umělecké zastoupení. Občas se mi povede odskočit k herectví a sem tam natočit nějaký ten štěk.

U čeho odpočíváte?

Mezi mé záliby dlouhou dobu patřilo cestování, cizí jazyky, deskové hry, divadlo (aktivně) a zpěv (aktivně). Nyní se to trochu změnilo. Cestování, cizí jazyky a deskovky mi zůstaly, ale už jen ve velmi omezené míře. Divadlo a jazz už přijímám jen pasivně jako divák a přibylo mi k tomu vaření (jsem velká milovnice kurzů v Prakulu) a sport (pilates, břišní tance). Relaxuji nejraději tak, že spím a této blahodárné činnosti si od porodu velmi vážím.

Co se pro Vás změnilo po příchodu dítěte?

Příchodem mé Aničky se mi rapidně změnil rozsah mého volného času tráveného s přáteli a hlavně priority. Šťastná a zdravá rodina je to hlavní.

Odkud znáte Baby Office?

Baby Office jsem objevila díky letáku ve schránce a začala jsem ho letos od léta využívat, protože jsem chtěla, aby se dcera více socializovala. Protože máme s manželem rodiče až na jižní Moravě, nemůžou být bohužel k dispozici kdykoliv (ačkoliv by chtěli). Proto jsem si našla u nás v ulici paní na hlídání, která zaskočí, když je potřeba a už se vlastně stala členem rodiny. Kombinací Baby Office a tety na hlídání jsem tak získala konečně prostor, kdy se můžu plně věnovat práci, když si dcera hraje ve školce nebo s tetou a pak být doma zase máma na plný úvazek a užívat si to. Co se týče domácnosti, tak mám skvělého muže, který se rád věnuje Anince a nedělí práce na ženské a mužské a s péčí o domácnost mi pomáhá. Partnerský život nám podporují hlavně manželovi rodiče, kteří nám Aninku vždy ochotně pohlídají, abychom s manželem mohli vyrazit za přáteli nebo třeba na loď.

Jaké máte plány do budoucna?

Plány do budoucna moc mít nechci, protože mne život naučil, že je to stejně vždy jinak, než jsme mysleli. Nikdy bych například nepředpokládala, že budu někdy žít v Praze a dělat do reklamy. Snažím se ale neustále vzdělávat, sbírat zkušenosti a být připravena, kdyby přišla nějaká zajímavá pracovní příležitost. Mám takový malý sen, mít jednou svůj velký byt nebo malý dům se zahrádkou, v něm zdravou a spokojenou rodinu a dělat práci, co mě baví.

Rozhovor je z roku 2015. Aktuální informace o Lence Daňkové najdete na stránkách její agentury Art Agent.

Chci dostávat newsletter s tipy, jak pečovat o rodiče ve firmě